Anshar Studios z radością informuje, że Detached we wczesnym dostępie jest dostępne w oficjalnym sklepie Oculusa. Detached to gra typu PvP VR Experience dla graczy spragnionych niesamowitych wrażeń.

 

Katowicki developer Anshar Studios udostępnił wczesną wersję gry Detached w oficjalnym sklepie Oculusa: https://www.oculus.com/experiences/rift/945551678861092/. Kosmiczny survival przeznaczony na urządzenia wirtualnej rzeczywistości od połowy sierpnia dostępny jest na platformie Steam, jako tytuł z wczesnym dostępem, a jego zakupu można również dokonać bezpośrednio w sklepie Oculusa.

Po kilku miesiącach pracy oraz intensywnych testów, twórcy otrzymali od społeczności ogromną ilość wsparcia oraz technicznych uwag, które pozwoliły dostosować tytuł do oczekiwań graczy. Jednocześnie Detached stopniowo zaczęło zyskiwać rozgłos między innymi podczas największych imprez w growym kalendarzu (Digital Dragons, Taipei Game Show, Gamescom, PAX West i Casual Connect).

Od teraz gracze posiadający urządzenie Oculus Rift mogą nabyć Detached we wczesnej wersji bezpośrednio w sklepie producenta w cenie $19.99. Pojawienie się gry w sklepie Oculusa jest gwarantem, że wkrótce oferowane będzie pełne wsparcie dla tego tytułu na wyżej wymienionej platformie. Poczynając od  kontrolerów Oculus Touch, których obsługa zostanie dodana w najbliższych tygodniach.Grę we wczesnej wersji można nabyć już teraz bezpośrednio z poziomu  launchera lub korzystając z wirtualnego sklepu.

Detached we wczesnym dostępie – o grze

Walcz o przetrwanie w opuszczonej stacji kosmicznej i odszukaj swoją załogę w kosmicznym survivalu, przeznaczonym na urządzenia wirtualnej rzeczywistości. Wciel się w rolę astronauty, który musi ścigać się  z czasem i zmagać się z ograniczoną ilością surowców, potrzebnych do życia. Odnalezienie wyjścia ze stacji kosmicznej to tylko początek… czy zdołasz przeżyć w tym ekstremalnym środowisku?

 “Udostępnienie gry we wczesnej fazie rozwoju na platformie Steam było doskonałym posunięciem. Otrzymaliśmy masę informacji od graczy, którzy zdecydowali się wypróbować nasz tytuł. Ich wsparcie oraz uwagi pozwoliły nam wyeliminować pomniejsze błędy, oraz utwierdziły nas w przekonaniu, że spore grono zwolenników wirtualnej rzeczywistości wyczekiwało tytułu przeznaczonego dla “hardkorowych” graczy. Jesteśmy podekscytowani pojawieniem się Deatched w sklepie Oculusa, ponieważ jest to dla nas  ostatnia prosta przed oficjalną premierą gry.” – powiedział Łukasz Hacura, dyrektor kreatywny Anshar Studios.

Jakkolwiek Detached to nie tylko eksploracja opuszczonej stacji kosmicznej w trybie single player, w którym wyzwaniem będzie rozwiązywanie wymagających łamigłówek napotkanych na drodze. Sercem rozgrywki jest tryb wieloosobowy pozwalający stanąć oko w oko z rywalem w ciekawej odmianie popularnego trybu „capture the flag”.

Zarówno gracze jak i recenzenci powinni mieć świadomość, że Detached oferuje bardzo intensywne doświadczenie w wirtualnej rzeczywistości. W związku z tym nawet przy 90 klatkach na sekundę, gra nie jest przeznaczona dla użytkowników wrażliwych na nagłe zmiany tempa czy kierunku.

Detached we wczesnym dostępie – główne cechy gry:

  • Eksploruj kosmos – Poczuj ekstremalną wolność i przemieszczaj się w dowolnym kierunku, w każdej możliwej płaszczyźnie. Pierwszoosobowe doświadczenie zbudowane specjalnie dla urządzeń VR pozwoli Ci doznać czegoś dotychczas niespotykanego.
  • Skuteczny trening – Opanuj kontrolę swojego skafandra kosmicznego w treningowym pomieszczeniu. Czy zdołasz nauczyć się płynnego przemieszczanie się po sferze, gdzie nie obowiązują siły grawitacji?
  • Funkcjonalny skafander – Tarcza ochronna, przyspieszenie oraz miotacz impulsów elektromagnetycznych. Korzystaj z wybranej zdolności by dotrzeć do trudno dostępnych miejsc i zdobądź przewagę nad przeciwnikiem w wieloosobowym starciu.
  • Unikatowe przeżycie – Odkrywaj zapierającą dech w piersiach kosmiczną przestrzeń przy klimatycznej ścieżce dźwiękowej skomponowanej przez Mikołaja Stroińskiego (Wiedźmin 3, Zaginięcie Ethana Cartera)

Chociaż Detached jest grą zaprojektowaną od początku do końca z myślą o urządzeniach wirtualnej rzeczywistości, to jeszcze w 2017 roku pojawi się aktualizacja umożliwiająca uruchomienie gry na komputerach bez wsparcia gogli VR. Tak, żeby również gracze nie posiadający Oculusa czy HTC Vive mogli się cieszyć niezwykłymi doznaniami w kosmosie.

Więcej informacji na temat gry można uzyskać na jej oficjalnej stronie: http://www.detachedgame.com, na Facebooku oraz na Twitterze.

O Anshar Studios

Anshar Studios tworzą weterani wywodzący się z City Interactive, studia odpowiedzialnego m. in. za gry Sniper 1 i 2 oraz Lords of the Fallen. Dziś zespół składa się z 20 specjalistów, z których każdy ma przynajmniej kilka lat doświadczenia w projektowaniu poziomów, grafice, programowaniu i produkcji. Wspólnie zespół pracował przy 23 tytułach, które ukazały się na 7 różnych platformach i powstały z wykorzystaniem 5 różnych technologii. http://ansharstudios.com/