Wydawca IMGN.PRO i duńskie studio niezależne, Logic Artists, ogłaszają, że Expeditions: Viking, gorąco wyczekiwany sequel Expeditions: Conquistador (2013), został ozłocony! Premiera wyznaczona na 27 kwietnia jest niezagrożona. Aby uczcić to wydarzenie, za chwilę ruszy darmowy weekend dla Expeditions: Conquistador na Steamie!

 

IMGN.PRO i Logic Artists potwierdzają, że nadchodzące historyczne RPG, Expeditions: Viking, zadebiutuje już w przyszłym tygodniu, 27 kwietnia! Cenega, partner dystrybucyjny IMGN.PRO, odpowiada za wersję pudełkową tytułu na terenie Polski. Gra osiągnęła złoty status i z tej okazji już 21 kwietnia na Steamie o godzinie 19:00 rusza darmowy weekend z pierwszą odsłoną serii – Expeditions: Conquistador.

Expeditions: Viking jest już w rękach recenzentów – premiera coraz bliżej! Gra trafi do sprzedaży w formie fizycznej i cyfrowej w przyszłym tygodniu. Ali Emek, producent tytułu, powiedział:

„Po dwóch latach produkcji zmierzamy ku naszej najlepszej dotychczas premierze. Expeditions: Viking jest już całkowicie ukończone pod względem elementów rozgrywki i ostatni miesiąc produkcji chcemy przeznaczyć na szlifowanie ostatecznej wersji gry, poprawiając jej działanie oraz – wraz ze wsparciem wielkiej społeczności graczy testujących wersję beta – pozbywanie się bugów”.

Dyrektor kreatywny, Jonas Waever, dodał: „To była niezwykła podróż. Po pozytywnych opiniach zdobytych dzięki zamkniętej becie i obecności na PAX East, jesteśmy podekscytowani, mogąc wreszcie dostarczyć graczom Expeditions: Viking. Aby uczcić zbliżającą się datę premiery drugiego tytułu z serii, dajemy graczom darmowy weekend wraz z Expeditions: Conquistador, aby mogli przygotować się na niebezpieczeństwa w erze wikingów”.

Expeditions: Viking zadebiutuje już 27 kwietnia! Cena to 29.99 USD / 29.99 EUR / 24.99 GBP/ 499 RUB, ale oprócz tego szykuje się coś jeszcze lepszego – Edycja Deluxe, w skład której wchodzą: cyfrowy artbook, ścieżka dźwiękowa autorstwa wielokrotnie nagradzanego kompozytora, Knuta Avenstroupa Haugena (Age of Conan, Lords of the Fallen) oraz DLC Blood-Ice! Cena tego zestawu to 34.99 USD / 34.99 EUR / 28.99 GBP / 650 RUB.

Expeditions: Viking pokryte złotem – o grze

Expeditions: Viking to niezwykle oczekiwana kontynuacja debiutanckiej gry Logic Artists – Expeditions: Conquistador. W drugiej odsłonie gracz wcieli się w rolę lidera cichej, nordyckiej wioski. Ponieważ sąsiedzi knują przeciwko niej niecne plany, trzeba zebrać siły i przekroczyć morza, aby odkryć królestwa Wysp Brytyjskich – to właśnie tam czekają bogactwo i potęga. Expeditions: Viking daje szansę posmakowania życia prawdziwego wikinga. Organizowanie wypraw, plądrowanie świątyń i wiosek, ustanawianie szlaków handlowych i zawieranie politycznych sojuszy – nowa odsłona serii spełni oczekiwania niejednego fana gatunku. Expeditions: Viking zabierze graczy w realia świtu Ery Wikingów i da szansę, aby na stałe zapisać się na kartach historii. Tyran czy Dyplomata? Decyzja należy do gracza.

Expeditions: Viking ukaże się na PC z systemem Windows już 27 kwietnia i będzie dostępne na Steamie, GOG-u, Gamersgate, Greenman Gaming i w wybranych sklepach na całym świecie. Gra zostanie wydana w wersji pudełkowej dzięki współpracy z wydawcą IMGN.PRO i polskim dystrybutorem Cenegą.

Więcej informacji na temat Expeditions: Viking znajduje się na oficjalnej stronie tytułu: www.expeditionsseries.com, na stronie gry na Steamie: http://store.steampowered.com/app/445190/ oraz na FacebookuTwitterze.

O Logic Artists

Logic Artists to niezależne studio zajmujące się tworzeniem gier, którego siedziba mieści się w Kopenhadze, w Danii. Tworzą tytuły przeznaczone na PC i urządzenia mobilne. Studio zostało założone w 2011 roku przez grupę studentów IT Uniwersytetu Kopenhaskiego. Od tego czasu przeszło długą drogę. Twórcy mają na swoim koncie zakończoną sukcesem kampanię na Kickstarterze, wydanie gry mobilnej na Windows Phone 7 oraz dwa tytuły na PC – strategiczne RPG Expeditions: Conquistador (2013) oraz szpiegowski thriller Clandestine (2015). Obecnie studio pracuje nad Expeditions: Viking – sequelem Expeditions: Conquistador. http://www.logicartists.com/

O IMGN.PRO

IMGN.PRO to globalny wydawca i twórca gier wideo, którego siedziba znajduje się w Bielsku-Białej. Ich zespół składa się z wykwalifikowanych ekspertów z ponad dekadą doświadczenia w przemyśle gier. http://www.imgn.pro/