Firma LG Electronics zaprezentowała podczas targów CES 2017 nowy odtwarzacz Ultra HD Blu-ray, model UP970. Jest to pierwsze tego typu urządzenie w ofercie LG, przystosowane do wyświetlania filmów o poszerzonym zakresie tonalnym (HDR). By zapewnić konsumentom najlepszą jakość obrazu, firma nawiązała współpracę z Dolby Laboratories, Inc., dzięki czemu mogą oni cieszyć się także obsługą formatu Dolby Vision™.*

 

Odtwarzacz UP970 jest kompatybilny z technologią Ultra HD Blu-ray, dzięki czemu uzyskiwany obraz dostarcza użytkownikowi fascynujących, realistycznych wrażeń podczas oglądania filmu. Format Dolby Vision, stosowany w najnowocześniejszych kinach na całym świecie, pozwala wyświetlać obraz HDR, dzięki czemu użytkownicy mogą oglądać treści o zwiększonej jasności i poszerzonej palecie barw, niespotykanej dotąd w warunkach domowych. Dolby posiada wieloletnie doświadczenie w dostosowywaniu technologii kinowych do wysokiej jakości sprzętu audio i video. Pozwoliło to na opracowanie wyjątkowego rozwiązania, dzięki któremu obraz w formacie Dolby Vision stał się dostępny także w domach.

 

Odtwarzacz UP970 umożliwi oglądanie treści o szerokim zakresie tonalnym, po aktualizacji oprogramowania, która nastąpi jeszcze w tym roku. Sprzęt jest fabrycznie kompatybilny z podstawowym formatem HDR10, co oznacza, że od samego początku pozwala na oglądanie treści z obrazem wykonanym w technologii HDR.

Obsługa tego formatu poszerzy możliwości odtwarzacza LG UP970 i dostęp do bogatej oferty filmów pełnometrażowych oraz seriali. Dolby Vision jest całościowym rozwiązaniem, obejmującym wszystkie etapy produkcji, od tworzenia treści, po ich dystrybucję i odtwarzanie, stosowanym przez czołowych hollywoodzkich reżyserów, główne wytwórnie filmowe, dostawców, a także producentów telewizorów. Usługodawcy VOD oferują już szeroki wybór treści w formacie Dolby Vision – na ten moment dostępnych jest ponad 80 filmów. Co więcej, czołowi dostawcy treści OTT oferują ponad 100 godzin oryginalnych materiałów z obrazem zapisanym w Dolby  Vision. Według prognoz, w 2017 roku będą już dostępne pierwsze płyty Ultra HD Blu-ray z filmami w formacie Dolby Vision.

 

W odtwarzaczu LG UP970 zastosowano też dodatkowe technologie podwyższające jakość obrazu, które zapewniają konsumentom jeszcze bogatsze wrażenia wzrokowe. Urządzenie obsługuje 10-bitową głębię kolorów oraz paletę barw Rec. ITU-R BT.2020, a także umożliwia odtwarzanie nagrań w standardzie HEVC. Ponadto, odtwarzacz jest kompatybilny z czołowymi formatami dźwiękowymi, takimi jak Dolby True HD, Dolby Atmos i DTS-HD Master Audio, dzięki czemu pozwala na uzyskanie kinowych efektów dźwiękowych.

 

Odtwarzacz Blu-ray 4K od LG wyposażono w dwa porty HDMI: HDMI 2.0a do wyświetlania wideo o rozdzielczości Ultra HD oraz HDMI 1.4 pełniący funkcję wyjścia audio do podłączania sprzętu Hi-Fi, np. amplitunera lub soundbara, zapewniającego jeszcze wyższą jakość dźwięku. Gniazdo Ethernet oraz łącze Wi-Fi pozwalają na łatwe wyświetlanie treści przesyłanych strumieniowo z serwisów internetowych, takich jak Netflix i YouTube, natomiast port USB umożliwia oglądanie filmów, zdjęć oraz odtwarzanie multimediów.

„Odtwarzacz Ultra HD Blu-ray LG UP970 z HDR Dolby Vision znakomicie odzwierciedla nasze zaangażowanie w działania, dzięki którym konsumenci mogą podziwiać obraz o szerokim zakresie tonalnym w warunkach domowych” powiedział Brian Kwon, prezes działu Home Entertainment firmy LG. „Jesteśmy dumni, że doskonaląc nasze telewizory OLED i Super UHD współpracujemy z tak innowacyjnym partnerem, jakim jest firma Dolby”.

 

„Firma Dolby oferuje przyszłościowe rozwiązania zapewniające konsumentom niespotykane dotąd wrażenia przy odtwarzaniu filmów oraz innych treści” dodaje Giles Baker, wiceprezes działu Consumer Entertainment Group w firmie Dolby Laboratories. „Efektem naszej współpracy z LG jest obsługa HDR Doby Vision w odtwarzaczach Ultra HD Blu-ray. Teraz filmy w tym formacie będzie można odtwarzać z dostępnego na całym świecie nośnika, który gwarantuje najwyższą jakość obrazu”.