WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Coinbase patentuje nowy system płatności Bitcoin

Zgłoszenie patentowe dotyczy kwestii związanych z sytuacjami, w których użytkownicy muszą złamać zabezpieczenia swoich prywatnych kluczy. Zdarza się tak np. w momencie jak jest dokonywana płatność na stronie sprzedawcy i trzeba do tego użyć własne portfela.

Nowy system obejmie szyfrowanie hasła użytkownika w kluczu głównym podczas procesu potwierdzania. Dzięki temu znacznie zmniejszy się możliwość dokonania kradzieży podczas takiej transakcji. Klucz główny będzie szyfrował klucze prywatne i podpisywał transakcje. Po jego użyciu zostanie on usunięty. Jeśli zgłosi się osoba, która została shakowana to bardzo szybko administratorzy będą mogli zamrozić wszystkie transakcje. Dzięki temu użytkownik nie poniesie aż tak dużych start jak miało by to miejsce teraz.

Coinbase złożył już mnóstwo patentów związanych z Bitoinem – w 2015 roku było ich aż dziewięć. Oskarżany jest przez to o próby zmonopolizowania rynku kryptowaluty. Ale jak sami widzicie, firma dba o bezpieczeństwo więc nie powinno się jej niczego zarzucać.

Ile rynku kryptowalut stanowi Bitcoin?

Źródło: http://www.digitaljournal.com/