Targem Games oraz Gaijin Entertainment ogłosili, że Crossout, post-apokaliptyczne MMO akcji, od 30 maja będzie dostępny za darmo na wszystkich trzech najpopularniejszych platformach: PlayStation 4, Xbox One oraz PC. Posiadacze konsoli Sony, którzy wykupią w PlayStation Store jedną z dwóch tzw. paczek założycielskich, dostępnych w ramach Early Acces, przetestują Crossout dwa tygodnie wcześniej, czyli od 16 maja.

Śmiercionośny wirus

Akcja Crossout została umiejscowiona w 2047 roku, czyli w czasach, gdy tajemnicza epidemia śmiercionośnego wirusa „Crossout” zabiła większość populacji Ziemi. Ludzie, którzy przetrwali i stali się wojownikami szos, stawią czoła nowym zagrożeniom, walcząc o cenne zasoby. Wykorzystają do pojedynków zabójcze samochody stworzone z tysięcy dostępnych części. Modyfikacjom uległo wszystko, m.in.: kształt oraz wielkość pojazdów, ilość opancerzenia, broń i systemy wspomagania.

W Crossout połączyliśmy wysokooktanowe MMO akcji z unikatową zdolnością personalizacji pojazdów. W ciągu ostatnich miesięcy, w czasie zamkniętych beta testów, fani zbudowali setki tysięcy śmiercionośnych wehikułów. Ponad 65 000 z nich przeniesiono na specjalne schematy, dzięki którym gracze skorzystają z pracy, którą testerzy włożyli w tworzenie gry. Nie możemy się doczekać, by zobaczyć te maszyny na konsolach i PC – komentuje Stanislav Skorb, CEO w Targem Games.

Nieskończone opcje personalizacji

Wojownicy szos mogą budować pojazdy dostosowując je do swojego stylu gry przy wykorzystaniu tysięcy dostępnych ulepszeń. Zdobyte części gracze mogą łączyć ze sobą i zmieniać w zaawansowaną, zabójczą technologię, sprzedawać je lub handlować nimi z innymi kierowcami. W grze stworzonej przez Targem Games oraz Gaijin Entertainment rozgrywki prowadzone są w bardzo szybkim tempie. Zaawansowane modele uszkodzeń wpływają na wydajność pojazdu w trakcie pojedynku. Bloki silników wybuchają, koła, dachy i inne elementy odrywają się, a nad uszkodzonymi pojazdami unosi się gęsty dym. Ilość obrażeń maszyny otrzymanych w trakcie batalii ma wypływ na koszt napraw.

Co nowego po Zamkniętych Beta Testach?

Rozpoczęcie otwartych beta testów w Crossout wprowadzi wiele istotnych zmian w grze, w tym m.in. udostępni piątą grywalną frakcję wykorzystującą wojskową technologię – „Wilki Stepowe”. Gracze mogą spodziewać się nowych broni masowego wrażenia, takich jak rakiety naprowadzane oraz kołowe drony bojowe (małe auta o znacznym uzbrojeniu i sile rażenia). Dodatkowo, oprócz standardowych pojazdów, do rozgrywki trafią machiny wyposażone w mechaniczne nogi. Niczym pająki, futurystyczne urządzenia udostępnią całkowicie nowy sposób na pokonywanie pola bitwy. Na fanów Crossout czekają także nowe mapy oraz tryby rozgrywki, takie jak np. tor wyścigowy.

Czytaj więcej na blogu deweloperskim: http://crossout.net/en/diary
Oficjalna strona gry: http://crossout.net/

promocja