Anshar Studios ogłasza datę premiery Detached w nowym zwiastunie fabularnym. Gra finalnie pojawi się w sklepach Steam i Oculus już 18 maja.

Anshar Studios ogłasza datę premiery Detached wraz z publikacją nowego zwiastuna fabularnego. Kosmiczny survival przeznaczony dla urządzeń do wirtualnej rzeczywistości opuszcza fazę wczesnego dostępu jako gotowy tytuł już 18 maja. Detached dostępne jest w sprzedaży w sklepie Steam oraz Oculus.

To miało być proste przejęcie ładunku… ale w kosmosie… rzeczy nigdy nie idą zgodnie z planem.” Lata wojen i ludzkiej chciwości doprowadziły do katastrofy. Niegdyś prężnie rozwijające się ludzkie kolonie z dalekich rubieży kosmosu dziś są jedynie złomem, który straszy swoim wyglądem. Lecz nie dla wszystkich jest to kupa bezużytecznego metalu. Kosmiczni piraci przemierzają całą galaktykę w poszukiwaniu podobnych łupów. Znaleziona stacja kosmiczna wydaje się prawdziwym skarbem dla dwóch piratów, którzy podejmują się załadunku towaru. Standardowa procedura odbywa się zgodnie z zamierzonym planem… Po chwili jednak systemy alarmowe zaczynają sygnalizować problem w obszarze luku ładunkowego. W ostatnim momencie okazuje się, że łupem interesuje się inna grupa złomiarzy, która zrobi wszystko, by przejąć cenny towar. Procedura startu została uruchomiona. Nie ma już czasu na odwrót…

Czy będziesz w stanie przetrwać w kosmicznej próżni, pozostawiony na pastwę losu? Odkryj opuszczone lokacje, w których znajdziesz potrzebne do przeżycia zapasy tlenu i paliwa. Rozwiązuj logiczne zagadki, by sukcesywnie przemieszczać się do coraz odleglejszych fragmentów kosmicznej kolonii i poznawać nowe lokacje, które dotychczas nie zostały ukazane we wczesnym dostępie gry. Spróbuj pokonać dynamiczny odcinek, przelatując przez wnętrze kosmicznej platformy. Doświadcz ogromu zniszczeń, próbując znaleźć wyjście ze szczątków ogromnego statku matki.

Na zwolenników rozgrywki wieloosobowej czeka tryb PvP. Odmiana popularnego trybu capture the flag sprawdzi twoje umiejętności kontrolowania kosmicznego skafandra oraz pomysł na przechytrzenie rywala z użyciem zaawansowanych opcji skafandra EVA.

Nieprawdopodobnie klimatyczne środowisko przygotowane przez twórców pozwoli Ci doświadczyć niezwykłej imersji, która w połączeniu z urządzeniami VR dostarcza niezapomnianych wrażeń. Gracze korzystający z HTC Vive i Oculus Rift mogą liczyć na pełne wsparcie kontrolerów, które dodatkowo wzmacniają odczucia towarzyszące rozgrywce.

GŁÓWNE CECHY GRY

  • Idź na całość – Poczuj ekstremalną wolność i przemieszczaj się w dowolnym kierunku w każdej możliwej płaszczyźnie. Pierwszoosobowe doświadczenie przygotowane specjalnie dla urządzeń VR pozwala doznać czegoś dotychczas niespotykanego.
  • Niezwykłe możliwości skafandra – Tarcza ochronna, przyspieszenie oraz miotacz impulsów elektromagnetycznych zarówno w trybie dla pojedynczego gracza, jak i rozgrywce wieloosobowej. Kontroluj czas schładzania broni, umiejętnie korzystaj z tarczy podczas ataku przeciwnika i użyj przyspieszenia w sytuacji bez wyjścia.  Pilnuj, aby przeciwnik nie zdobył nad Tobą przewagi.
  • Unikatowe przeżycie – Odkrywaj zapierającą dech w piersiach kosmiczną przestrzeń, inspirowaną filmem „Grawitacja”, przy klimatycznej ścieżce dźwiękowej skomponowanej przez Mikołaja Stroińskiego (Wiedźmin 3, Zaginięcie Ethana Cartera).
  • Skuteczny trening – Opanuj możliwości skafandra kosmicznego w miejscu, gdzie nie obowiązują siły grawitacji. Dwa tryby sterowania wprowadzą początkujących graczy oraz zapalonych hardkorowców w dynamiczny świat, stworzony na urządzenia VR.

Wszyscy gracze powinni być świadomi, że Detached oferuje ekstremalne doświadczenie VR, które symuluje gwałtowne przyspieszenia, spadki, obroty i skręty. W związku z tym nawet przy 90 klatkach na sekundę gra nie jest przeznaczona dla użytkowników wrażliwych na nagłe zmiany tempa czy kierunku.

Więcej informacji na temat gry można uzyskać na jej oficjalnej stronie: http://www.detachedgame.com/, na Facebooku oraz na Twitterze.

O ANSHAR STUDIOS

Anshar Studios zostało założone w 2012 roku przez weteranów wywodzących się z City Interactive, studia odpowiedzialnego m.in. za gry Sniper 1 i 2 oraz Lords of the Fallen. Wspólnie, jako zespół specjalistów, pracowaliśmy nad 20 tytułami o charakterze komercyjnym, które zostały wydane łącznie na 9 różnych platform, wykorzystującymi 5 różnych technologii. Obecnie pracujemy nad Detached, kosmiczną grą eksploracyjną VR, oraz nad innymi obiecującymi projektami takimi jak trening dla polskich strażaków w wirtualnej rzeczywistości. Stworzyliśmy również następujące tytuły: The Path of Kara, Kate Malone: Hidden Object Detective, TinyGameDev i M1 Manager. http://ansharstudios.com/