WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

EVGA przygotowała specjalną wersję grafik pod wydobywanie wirtualnych monet

Ostatnimi czasy znacząco zwiększa się zainteresowanie wydobywaniem wirtualnych monet, tzw. „miningiem”. Sporo osób stara się zbudować pod to specjalne zestawy komputerowe. Ten trend zauważyli także producenci grafik, którzy przygotowują specjalne wersje gpu.

EVGA przygotowała specjalną wersję karty GTX 1060 6GB. Dostała ona opis „Miner Edition”. Grafika będzie posiadała jedynie jedno wyjście obrazu, co głównie odróżnia ją od standardowych modeli. Będzie ona pracowała z zegarem 1506 MHz (1708 MHz w trybie boost). Nie zostało jednak potwierdzone, czy trafi ona do wszystkich krajów. Na pewno będzie ona sprzedawana w Azji i będzie miała ograniczenia dotyczące gwarancji. Powinna ona trafić na rynek w połowie lipca, aczkolwiek cena jest nieznana.

Idea takich kart nie jest nowa. Sapphire, na wybranych rynkach, wprowadziło specjalną wersję RX 470. Miała ona także jedno wyjście DVI-D. Jeśli jesteś zainteresowany wydobywaniem monet to musisz wiedzieć, że nikt zysku Ci nie zagwarantuje. Jest to dosyć ryzykowna inwestycja i powinieneś ją dobrze przemyśleć.

Źródło: https://www.eteknix.com