Duńskie studio niezależne Logic Artists z dumą ogłasza, że Expeditions: Viking, niezwykle wyczekiwany sequel Expeditions: Conquistador, otrzyma prawdziwie nordycką ścieżkę dźwiękową dzięki współpracy z uznanym kompozytorem, Knutem Avenstroupem Haugenem.

 

Po ujawnieniu daty premiery Expeditions: Viking, wyznaczonej na 27 kwietnia, Logic Artists z dumą ujawnia współpracę z kompozytorem Knutem Avenstroupem Haugenem, który pomoże w wykreowaniu tętniącego życiem uniwersum Expeditions: Viking. Muzyk ma na swoim koncie wielokrotnie nagradzaną ścieżką dźwiękową stworzoną dla serii Age of Conan i uznany soundtrack do Lords of the Fallen; Logic Artists jest ogromnie podekscytowane możliwością współpracy z tak utalentowaną i doświadczoną osobistością.

Oto spojrzenie za kulisy prac nad ścieżką dźwiękową do Expeditions: Viking! Twórcy publikują dziennik developerski, prezentujący fragmenty sesji nagraniowych:

Knut Avenstroup Haugen wypowiedział się na temat swojej pracy nad Expeditions: Viking:

„Gdy po raz pierwszy zaproponowano mi współpracę przy tym projekcie od razu mnie zaintrygował ze względu na tematykę wikingów. Ludy Skandynawii mają bardzo bogate dziedzictwo zarówno pod względem historycznym, jak i literackim. Pomyślałem, że dobrze byłoby być częścią projektu, który pokaże światu fragment tej spuścizny.”

Expeditions: Viking pochwali się świetną muzyką wykorzystującą antyczny, norweski instrument – bukkehorn (kozi róg), oraz orkiestrę smyczkową i szeroką gamę partii solowych wykonanych na instrumentach współczesnych.

Prawdziwie zapadające w pamięć wrażenia słuchowe w grach to te, które potrafią się w tobie zagnieździć i sprawić, że chcesz ich słuchać w kółko. A to wcale nie jest łatwe do osiągnięcia. Musisz mieć pewność, że to, co gracze usłyszą, jest wystarczająco interesujące, i że ma na tyle dużo warstw, że nigdy się tym nie zmęczą. Chcieliśmy stworzyć kameralną ścieżkę dźwiękową, i jesteśmy niezłymi szczęściarzami, że Knut był zainteresowany naszym projektem.

– powiedział sound designer i programista Nils Iver Holtar.

Efekty współpracy pokazują unikalne podejście do projektowania dźwięku w grach. Soundtrack i dźwięki otoczenia idealnie ze sobą współpracują, aby wciągnąć graczy w sam środek pełnego wyzwań uniwersum, wzbogaconego piękną muzyką.

Expeditions: Viking – o grze

Expeditions: Viking to niezwykle oczekiwana kontynuacja debiutanckiej gry Logic Artists – Expeditions: Conquistador. W drugiej odsłonie gracz wcieli się w rolę lidera cichej, nordyckiej wioski. Ponieważ sąsiedzi snują przeciwko niej niecne plany, trzeba zebrać siły i przekroczyć morza, aby odkryć królestwa Wysp Brytyjskich – to właśnie tam czekają bogactwo i potęga. Expeditions: Viking daje szansę posmakowania życia prawdziwego wikinga. Organizowanie wypraw, plądrowanie świątyń i wiosek, ustanawianie szlaków handlowych i zawieranie politycznych sojuszy – nowa odsłona serii spełni oczekiwania niejednego fana gatunku. Expeditions: Viking zabierze graczy w realia świtu Ery Wikingów i da szansę, aby na stałe zapisać się na kartach historii. Tyran czy Dyplomata? Decyzja należy do gracza.

Expeditions: Viking będzie dostępne na Steamie, GOG-u, Gamersgate, Humble Store i w wybranych sklepach na całym świecie. Gra zostanie wydana w wersji pudełkowej dzięki współpracy z polskim wydawcą IMGN.PRO.

Więcej informacji na temat Expeditions: Viking znajduje się na oficjalnej stronie tytułu: www.expeditionsseries.com, na stronie gry na Steamie: http://store.steampowered.com/app/445190/ oraz na FacebookuTwitterze.

O Logic Artists

Logic Artists to niezależne studio zajmujące się tworzeniem gier, którego siedziba mieści się w Kopenhadze, w Danii. Tworzą tytuły przeznaczone na PC i urządzenia mobilne. Studio zostało założone w 2011 roku przez grupę studentów IT Uniwersytetu Kopenhaskiego. Od tego czasu przeszło długą drogę. Twórcy mają na swoim koncie zakończoną sukcesem kampanię na Kickstarterze, wydanie gry mobilnej na Windows Phone 7 oraz dwa tytuły na PC – strategiczny RPG Expeditions: Conquistador (2013) oraz szpiegowski thriller Clandestine (2015). Obecnie, studio pracuje nad Expeditions: Viking – sequelem Expeditions: Conquistador. http://www.logicartists.com/

O IMGN.PRO

IMGN.PRO to niezależna polska firma zajmująca się tworzeniem i wydawaniem gier. Zespół składa się z profesjonalistów, którzy w dziedzinach biznesu, konsultingu, licencjonowania, dystrybucji i tworzenia programów mają ponad 10 lat doświadczenia. http://www.imgn.pro/