Reklama
aplikuj.pl

Jak LucasFilm wskrzesił Tarkina w „Łotrze 1”

Dla każdego, kto poszedł na „Łotra 1” bez spoilerów, jedną z największych niespodzianek musiało być, jak blisko film koresponduje z „Epizodem 4: Nową Nadzieją” – nawet do tego stopnia, Wilhuff Tarkin i młoda księżniczka Leia wypadli przekonująco na ekranie. Mimo faktu, że Peter Cushing nie żyje od dziesięcioleci. Ale ABC News dostał okazję przyjrzenia się, jak wielokrotnie nagradzany aktor został przywrócony do życia.

Ludzkie twarze, jak mówi John Knoll, dyrektor kreatywny z Industrial Light & Magic, są jednymi z najtrudniejszych wyzwań dla projektantów, bo każdy patrzy na nie przez cały dzień. Nieznaczna niedoskonałość i pogrążasz się w strachu „doliny niesamowitości”.

Cushing był stale obecny podczas fabuły „Łotra 1”. Sceny z nim w oryginalnych filmach badano dzień w dzień, zarówno przez animatorów, jak i aktora Guy’a Henry’ego, który miał surrealistyczne zadanie, by grać Tarkina na planie i zostać zanimowanym w Cushinga później.

Star Wars ma w swojej historii wielu aktorów wcielających się w jedną rolę w tym samym czasie. W oryginalnej trylogii Darth Vader został „wypowiedziany” przez Jamesa Earla Jonesa, ale fizycznie przedstawiany przez innego aktora, Davida Prowse’a. Henry kontynuuje tę tradycję, ubierając mundur na planie i działając, z pełną świadomością, że inny aktor zajmie jego miejsce. Noszenie pełnego oprogramowania do rozpoznawania twarzy podczas każdej sceny pomogło udoskonalić tę kwestię.

Problemy pojawiły się w kontekście ust oraz tego, jak Henry porusza się w inny sposób niż Cushing. Byłoby niemożliwe dla innego człowieka, aby uchwycić każdy niewielki, mimowolny gest wykonany przez kogoś innego, zwłaszcza funkcjonując we wszystkich tych urządzeniach. Wymagało to edycja klatka po klatce przez ILM, który to proces trwał 18 miesięcy.

Rekonstrukcje Cushinga i Fisher prowokują szereg pytań odnoszących się do sztuki, a także ostrych reakcji. Ale na technicznym są one cudem, przenoszącym prosto do doliny niesamowitości – miejsca, gdzie to, co jest na ekranie, czuje się jak prawdziwe.

Źródło: popularmechanics.com Zdjęcie: ABC News