WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Nowe wejście cyfrowe od Microsoftu wyglądające jak kartka papieru

Inżynierzy pracujący w Microsoft potrafią często zaskoczyć, nieraz pozytywnie, nieraz negatywnie. Tym razem jednak udało się im to pierwsze, ponieważ stworzyli cienką, plastikową powłokę, która zmieni sposób w jaki wchodzimy w interakcję z tabletami. To może być prawdziwa rewolucja dla grafików!

FlexSense, bo tak nazywa się nowe urządzenie, to tak naprawdę cieniutki kawałek plastiku przypominający kartkę papieru, który wypełniony jest cienkimi sensorami. Wykrywają one kształt, ruch oraz deformację tej cienkiej powłoki i przenoszą dane do komputera. Ten zaś tłumaczy to na język zrozumiały dla oprogramowania, bez jakichkolwiek kamer czy innych specjalnych urządzeń.

Jakie to może mieć zastosowania? Przede wszystkim FlexSense daje nowe możliwości do istniejących już aplikacji. Dla przykładu, kiedy podczas obróbki zdjęcia, spojrzymy pod powłokę, to pokaże nam ona oryginalny obraz bez jakichkolwiek filtrów. Również oglądając niektóre filmy, przez podwinięcie „kartki”, zobaczymy sceny jeszcze przed post processingiem (nakładanie efektów na green screen itp.). Możliwości tego wejścia cyfrowego najlepiej pokaże filmik umieszczony poniżej.

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=3Jo9ww9cLzg”]https://www.youtube.com/watch?v=3Jo9ww9cLzg[/su_youtube]

Prawda, że to świetne? Pewnie zwykły konsument na pewno nie wykorzysta tego jak profesjonalny grafik. Dla grafików właśnie taki gadżet to swojego rodzaju rewolucja, która w przyszłości ułatwi im sporo pracy.

[źródło i zdjęcia: gizmodo.com]