IMGN.PRO i duńskie studio niezależne Logic Artists opublikowało nowe wideo Expeditions: Viking, ujawniające najnowszy fragment rozgrywki gorąco oczekiwanego sequela Expeditions: Conquistador (2013). Premiera jeszcze w tym miesiącu, 27 kwietnia!

 

Twórcy Expeditions: Viking z okazji zbliżającej się premiery gry przygotowali coś wyjątkowego dla wszystkich graczy – wideo, w którym szczegółowo prezentują mechanikę walki i najnowsze umiejętności w Expeditions: Viking! Globalny wydawca IMGN.PRO i studio Logic Artists zapraszają do obejrzenia filmiku. Do debiutu tytułu pozostały zaledwie trzy tygodnie – Expeditions: Viking trafi do sklepów w formie cyfrowej i fizycznej już 27 kwietnia! Cenega, partner dystrybucyjny IMGN.PRO, odpowiada za wersję pudełkową gry na terenie Polski.

Na najnowszym materiale wideo Jonas Wæver, pełniący w Logic Artists funkcję dyrektora kreatywnego, pokazuje aż ponad 70 umiejętności, które pojawią się w Expeditions – Viking:

„Expeditions: Viking to RPG pozbawione klas – chcieliśmy, żeby gracze mieli możliwość eksperymentowania i łączenia całej gamy zróżnicowanych broni i umiejętności. W najnowszym filmiku sami gramy w nasz tytuł i pokazujemy graczom, w jaki sposób będą mogli stworzyć drużynę, wewnątrz której umiejętności i bronie będą się wzajemnie uzupełniały.”

Expeditions: Viking ukaże się na PC z systemem Windows już 27 kwietnia i będzie dostępne na Steamie, GOG-u, Gamersgate, Greenman Gaming i w wybranych sklepach na całym świecie. Gra zostanie wydana w wersji pudełkowej dzięki współpracy z globalnym wydawcą IMGN.PRO i polskim dystrybutorem Cenegą.

Nowe wideo Expeditions: Viking – o grze

Expeditions: Viking to niezwykle oczekiwana kontynuacja debiutanckiej gry Logic Artists – Expeditions: Conquistador. W drugiej odsłonie gracz wcieli się w rolę lidera cichej, nordyckiej wioski. Ponieważ sąsiedzi knują przeciwko niej niecne plany, trzeba zebrać siły i przekroczyć morza, aby odkryć królestwa Wysp Brytyjskich – to właśnie tam czekają bogactwo i potęga. Expeditions: Viking daje szansę posmakowania życia prawdziwego wikinga. Organizowanie wypraw, plądrowanie świątyń i wiosek, ustanawianie szlaków handlowych i zawieranie politycznych sojuszy – nowa odsłona serii spełni oczekiwania niejednego fana gatunku. Expeditions: Viking zabierze graczy w realia świtu Ery Wikingów i da szansę, aby na stałe zapisać się na kartach historii. Tyran czy Dyplomata? Decyzja należy do gracza.

Więcej informacji na temat Expeditions: Viking znajduje się na oficjalnej stronie tytułu: www.expeditionsseries.com/, na stronie gry na Steamie: http://store.steampowered.com/app/445190/ oraz na FacebookuTwitterze.

O Logic Artists

Logic Artists to niezależne studio zajmujące się tworzeniem gier, którego siedziba mieści się w Kopenhadze, w Danii. Tworzą tytuły przeznaczone na PC i urządzenia mobilne. Studio zostało założone w 2011 roku przez grupę studentów IT Uniwersytetu Kopenhaskiego. Od tego czasu przeszło długą drogę. Twórcy mają na swoim koncie zakończoną sukcesem kampanię na Kickstarterze, wydanie gry mobilnej na Windows Phone 7 oraz dwa tytuły na PC – strategiczne RPG Expeditions: Conquistador (2013) oraz szpiegowski thriller Clandestine (2015). Obecnie, studio pracuje nad Expeditions: Viking – sequelem Expeditions: Conquistador. http://www.logicartists.com/

O IMGN.PRO

IMGN.PRO to globalny wydawca i twórca gier wideo, którego siedziba znajduje się w Bielsku-Białej. Ich zespół składa się z wykwalifikowanych ekspertów z ponad dekadą doświadczenia w przemyśle gier. http://www.imgn.pro/