Palit ostatnio prezentuje bardzo ciekawe produkty. Oprócz serii budżetowych i mocno wydajnościowych posiada on też inne, które mają trafić do bardzo specyficznych odbiorców. Światło dzienne ujrzała właśnie pierwsza karta z serii KalmX, która jest w pełni pasywna.

Model nosi nazwę Palit GeForce GTX 1050Ti KalmX. Została ona zbudowana zgodnie z zalecaną specyfikacją przez Nvidię. Nie ma więc co liczyć na jej bazowe podkręcenie- jej taktowanie wynosi 1290 Mhz (1392 w trybie boost). Posiada ona takze 4GB pamięci GDDR5 taktowanej 7000 MHz. Jej główną zaletą jest jednak system chłodzenia, który nie posiada wentylatorów. Wyposażony on został za to w dwa ciepłowody i ma to wystarczyć do odprowadzenia ciepła. Warto zauważyć jednak, że radiator jest dosyć duży więc z pewnością nie będzie ona pasowała do małych obudów. Posiada ona także po jednym złączy DVI-D, HDMI 2.0b oraz DisplayPort 1.4.

Jej wadą może być jednak cena- za 170 euro dostaniemy fabrycznie podkręcone modele od konkurencji. Jednakże jeśli budujecie w pełni pasywny komputer, zależy Wam na ciszy to nowa grafika wydaje się być ciekawą propozycją.

Źródło: http://www.guru3d.com/

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!