Witaj,

Odwiedzasz właśnie WhatNext, portal stworzony z myślą o ludziach ciekawych świata. Przeszukujemy dla Ciebie świat Internetu i wybieramy to co nowe, interesujące i zaskakujące, tworzone przez ludzi z pasją i wyobraźnią przekraczającą bariery codzienności. To oni przeobrażają naszą rzeczywistość, a my lubimy o tym pisać.

Żyjemy i piszemy w ciągłym ruchu, w wolnych chwilach, czyli tam, gdzie są nasi Czytelnicy – w szkole, na uczelni, w metrze, w domu, po godzinach. Piszemy z pasji, nie dla pieniędzy, nie na zamówienie. Robimy co chcemy i piszemy co chcemy.

Deklarujemy, że nie przeczytasz u nas o aferach politycznych, gospodarczych ani towarzyskich, nie zamierzamy nikogo ani niczego krytykować lub negować. Patrzymy w przyszłość i jesteśmy tu po to, by razem przyglądać się biegnącemu i ciągle przeobrażającemu się światu.  Jesteśmy młodzi, niezależni i realizujemy swoje pasje.

Zespół prowadzący:

Tomasz „Rock Lee” Bazylewicz

Redaktor

Z wykształcenia historyk, grafik amator, miłośnik cyberpunku oraz komiksu, który od lat pozostaje największą pasją. Względnie człowiek z teorią niemal na każdy temat, od polskiego prawa patentowego po impotencję. Przygoda z nietypowym hobby jakim są gry rozpoczęła się wiele lat temu, gdy niepodzielnie rządziły podróbki Nintendo, a na ustach wszystkich była Sega Mega Drive. Niegdyś wychowanek starej, dobrej szkoły FPS, obecnie fan zmagań na czterech kółkach niezależnie czy mają miejsce na torach rajdowych, trasach WRC czy też ulicach wielkich metropolii. Od trochę ponad dwóch lat jestem związany z polską sceną dziennikarstwa growego, pierwsze kroki stawiając w Pad Portalu, by później zostać dodatkowo przygarniętym przez GameFaction. W życiu akademickim zajmuję się analizą współczesnego dyskursu medialnego i tekstów kultury popularnej z zamiłowaniem drążąc w ten sposób tematykę komiksu .

 • Location: Poznań

Sławomir „Peril” Puławski

Wydawca

Audiofil, kinomaniak, gracz gier wszelakich i mól książkowy w jednym. Poza tym, chcąc nie chcąc, wykrywacz wszelkich niespotykanych bug’ów w grach. Poznawanie nowych obszarów rzeczywistości, pomysłów na urozmaicenie życia sobie i innym oraz przeobrażanie ich w kolejne projekty to moja pasja, szczególnie gdy łączy się to z nadawaniem nowego wymiaru rzeczom i sprawom, które otaczają nas na co dzień.

 • Location: Warszawa

Redakcja:

Przemysław Grosfeld

Redaktor

Gram od czasów Commodore w mojej szufladzie i Pegazusa od Mikołaja. Kiedyś bardziej pecetowy, dziś konsolowy, z ogromnym sentymentem i miłością do Nintendo. Nie mam ulubionego gatunku  – lubię to, co dobre. Piszę recenzje, felietony i relacje.

  Andrzej Mazuruk

  Redaktor

  Człowiek o nieprzyzwoicie czarnym poczuciu humoru, który w każdej dobie znajduje przynajmniej 29 godzin na pracę. Marudny skubaniec, szczególnie, kiedy brakuje żarcia w lodówce. Gdy nie pisze, walczy ze swoim wrogiem klasowym, czyli marnymi grami wyciągającymi kasę od graczy. Redaktor praworządny neutralny, który powie wprost, co mu się nie podoba. A jeśli mu się już podoba to też o tym powie. Bo zdecydowanie za dużo gada. Zdecydowanie.

   Michał Andruszkiewicz

   Redaktor

   • Location: Wrocław

   Karol „Rasgul” Krajewski

   Redaktor

   Aby opisać siebie w skrócie, używam zwrotu – zainteresowany wszystkim, wesoły geek. Niezależnie o czym chciałbyś ze mną porozmawiać, zawsze dorzucę do tematu swoje trzy grosze, zwykle całkiem trafne. Lubię zabić czas jakimś filmem lub serialem, usiąść wygodnie w fotelu z książką, posłuchać dobrej muzyki, albo razem z kumplami toczyć boje przy jakiejś planszówce. Najwięcej jednak gram w gry wideo i graczem jestem od kiedy sięgam pamięcią. Lubię praktycznie wszystko, co mi wpadnie w ręce – od japońszczyzny po dziwne symulatory traktorów. Poza tym jestem też wielkim maniakiem technologii komputerowej i mobilnej. „Na poważnie” piszę od czterech lat, a z wykształcenia jestem informatykiem.

   • Location: Brodnica

    Michał „Kiniu” Kiniorski

    Zatwardziały gracz konsolowy i kolekcjoner. Od najmłodszych lat z padem lub handheldem w ręku. Fan nowinek i retro, a także japońskiego komiksu, animacji oraz innych dziwnych rzeczy z kraju kwitnącej wiśni.

    • Location: Poznań

    Współpracują z nami:

    Adrian Pilarczyk, Bogna Białas, Michał Kiniorski

     

    Redakcja:

    Osoby zainteresowane dołączeniem do zespołu WhatNext, jak również firmy zainteresowane nawiązaniem współpracy prosimy o pisanie poprzez kontakt lub przez nasz profil na Facebooku.