WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test pamięci DDR4 Kingston HyperX Fury 2666 MHz 16GB (2×8 GB)

Platforma oparta na podstawce LGA1151 po premierze była rzadko polecana ze względu na wysoki koszt pamięci i płyty głównej w porównaniu do LGA1150. Drugi problem rozwiązali sami producenci – różnego rodzaju cashbacki sprawiają, że ceny nie są zabójcze. Pierwszy problem rozwiązał nagły, ogromny i ciągle trwający spadek ceny modułów DDR4. Wśród producentów wyróżnia się Kingston z serią Fury- w praktycznie każdej kategorii cenowej (wśród DDR4 posiadających radiatory) jego produkty są najtańsze. Zapraszam więc do testu jednej z propozycji tej firmy.

HyperX FURY DDR4 kit of 2_HyperX_FURY_DDR4_DIMM_2_hr_26_01_2015 12_58

W opakowaniu, oprócz pamięci, znajduje się karta gwarancyjna oraz naklejka z logiem HyperX. Wielką zaletą Fury jest dożywotnia gwarancja. W wielu sklepach znajdziecie wpisany okres gwarancyjny (najczęściej 2 lata) natomiast Kingston gwarantuje wymianę modułów na nowe albo zwrot pieniędzy do końca świata.

Same pamięci charakteryzują się czarnym radiatorem, który dobrze odprowadza ciepło ale także sprawia, że Fury wygląda ładnie. Dodatkowo w tym drugim pomaga czarna płytka drukowana. Jakość wykonania całości jest bardzo dobra, nie ma do czego się przyczepić.

Pamięci mają wymiary 34,04 mm (wysokość) x 133,35 mm (długość) x 7,08 mm (grubość). Nie są więc one zbyt wysokie, nie powinno być kolizji z chłodzeniem procesora. Pamięci pracują z częstotliwością 2666 MHz przy opóźnieniach CL 15-17-17. Typowe wartości napięć to: VDD- 1,2 V, VDDQ- 1,2 V, VPP- 2,5 V, VDDSPD- od 2,2 V do 3,6 V. Pamięci Fury są w stanie pracować w temperaturze od 0°C do 85°C, a przechowywać je można w temperaturze od -55°C do 100°C. Oczywiście pamięci są w standardzie Plug and Play – wystarczy je włożyć do płyty głównej i już działają.

Testy i podsumowanie

fps

Kingston HyperX Fury 2666 MHz 16GB (2×8 GB) kosztują około 340 zł, co stawia ich w okolicach środka pomiędzy najwolniejszymi 2166 MHz a najszybszymi 3200 MHz. Dzięki temu stają się też one najbardziej opłacalnym zakupem – nie będzie aż takiej różnicy w wydajności jak przy najwolniejszych a najszybszych, a też nie trzeba dopłacać ponad 120 zł różnicy pomiędzy nimi. Pamięci pozwalają na w pełni rozwinięcie skrzydeł platformie opartej na LGA1151. Widać to po testach w programie AIDA64 Engineer- pamięci zostały w testach wyprzedzone tylko przez konstrukcje złożone z 4 lub nawet 6 kości. Dual Channel pozwala na zyskanie wydajności w programach codziennego użytku. Dodatkowo są najtańszymi pamięciami  o takiej prędkości, posiadają ciekawy radiator oraz dożywotnią gwarancję. Zdecydowanie polecam ten zakup.