WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Windows 10 na PC będzie mógł komunikować się z urządzeniami mobilnymi

Jednym z nadrzędnych celów przy produkcji Windows 10 było stworzenie systemu, który będzie zintegrowany z rożnymi zewnętrznymi platformami. Najnowszym dodatkiem do tej technologii ma być ścisła komunikacja między pecetami a urządzeniami mobilnymi.

Konkretniej mówiąc, już wkrótce będziemy mogli przesyłać wiadomości tekstowe bezpośrednio z poziomu naszego PC. Współpraca podziała również w drugą stronę: na ekranie komputera pojawią nam się powiadomienia na wypadek, gdybyśmy przegapili jakieś połączenie. Wszystkie procesy będą kontrolowane przy pomocy naszego głosu.

Dodatek ten nie został jeszcze wprowadzony do systemu, więc nie ma co rozpoczynać desperackich poszukiwań, aczkolwiek kilku szczęśliwców miało okazję pobawić się z buildem 10565 i jeden z nich nagrał ten wiele wyjaśniający materiał wideo.

Trzeba przyznać, że wygląda to jak całkiem przydatny dodatek. Co prawda, może nieco razić całe 11 minut potrzebne do poinformowaniu testującego użytkownika o przegapionym połączeniu, ale możliwe, że ten wynik się poprawi. Jesteśmy ciekawi, jak bardzo tego typu synchronizacja zostanie rozwinięta przez Microsoft.

[źródło: eteknix.com; zdjęcie: thewindowsbulletin.com]