WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Żarówka, która ostraszy potencjalnych włamywaczy

Rzadko kiedy sztuczne oświetlenie działa, gdy nie ma nas w domu, a boimy się o jego bezpieczeństwo. Z BeON Home żaden włamywacz nie będzie pewien czy nie ma nas w domu.

BeON Home to żarówka, która uczy się naszych zwyczajów zapalania i gaszenia światła. W razie, gdy nie ma nas w domu i zaznaczymy odpowiednią opcję w podłączonej do nich aplikacji, wówczas urządzenie zacznie odtwarzać sposób w jaki korzystamy ze sztucznego oświetlenia każdego dnia. Wygląda to zatem tak jakbyśmy byli cały czas w środku, co potencjalnie może zmylić włamywacza. Żarówka reaguje również na dzwonek do drzwi, po którym się zapala. Do tego w razie, gdyby zabrakło oświetlenia, będzie ona w stanie na jakiś czas skorzystać ze zgromadzonej w sobie energii, by oświetlić drogę do wyjścia z domu lub pokoi.

Jest jednak mały haczyk, póki co jest to projekt kickstarterowy, zatem nie wiadomo, czy produkt faktycznie do nas trafi. Ale jeśli wszystko pójdzie dobrze, to żarówki powinny dolecieć do nas w okresie od kwietnia do sierpnia przyszłego roku. Koszt podstawowego pakietu trzech żarówek waha się od 199$ do 269$, zaś najbardziej odpicowany pakiet z dziewięcioma świetlówkami na pokładzie nabędziemy za 599$, albo i nawet więcej.

[źródło i zdjęcie: engadget.com]