WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

11 zwycięskich fotografii z konkursu Red Bull Illume

W konkursie Red Bull Illume zwyciężyło 11 fotografii w kategoriach dotyczących sportów ekstremalnych takich jak cliff diving, czy kolarstwo BMX. Konkurs w 2016 roku pobił rekord z 5,645 fotografami ze 120 krajów biorącymi w nim udział. Wybrano najlepsze ujęcia aż z 34,624 zdjęć zgłoszonych na konkurs. To największa popularność ze wszystkich edycji. Konkurs od 2007 roku odbywa się co trzy lata.

Lorenz Holder wygrał w konkursie drugi rok z rzędu uprzednio fotografując rowerzystę BMX wykonującego skok. Holder, fotograf z siedzibą w Niemczech, był w drodze do innego miejsca, kiedy zauważył jesienny pejzaż. Jezioro zostało pokryte opadłych liści, aby uzyskać odbicie wyczyszczone je ręcznie. Holderowi udało się zrobić fotografię zanim słońce schowało się za drzewami. „W moich zdjęciach chciałbym pokazać widzom piękno środowiska, w którym sportowcy trenują” powiedział Holder „Jestem wielkim fanem krajobrazu i fotografii architektury i staram się połączyć te gatunki ze sportem. Myślę, że świetna lokalizacja to jeden z kluczowych elementów dla uzyskania doskonałych zdjęć akcji.

Zwycięzców wybrano także w dziesięciu dodatkowych kategoriach, w tym nowej kategorii fotografii mobilnej. Zwycięskie zdjęcia będą częścią objazdowej wystawy przez następne dwa lata. Obrazy będą podświetlone, a galeria będzie otwarta tylko po zachodzie słońca. Najlepsze 275 zdjęć z konkursu będzie również częścią albumu.

Źródło: www.digitaltrends.com