WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

14 startupów AI zawalczy o 1,5 miliona dolarów od firmy Nvidia

Sztuczna inteligencja to aktualnie gorący temat i jasnym jest, że tak wielkie firmy, jak i małe startupy są nią bardzo podekscytowane. Najlepszym przykładem jest Nvidia, która nawiązała kontakty już z 2000 przedsiębiorstw na świecie zajmujących się AI. 

Co więcej, Nvidia nie tylko postanowiła się z nimi zakolegować, ale i spróbować określić, które z nich należą do najlepszych. Jen-Hsun Huang, CEO firmy Nvidia, był gospodarzem wydarzenia zwanego Nvidia Inception, którego celem było wyłonienie najlepszych startupów AI. Huang i reszta sędziów wysłuchiwali prezentacji ze strony 14 startupów AI prezentujących trzy kategorie. Zostali oni przesiani z grona 600 uczestników, którzy brali udział w kwalifikacjach Nvidia Inception. Zwycięzca otrzyma 1,5 miliona dolarów w gotówce już 10 maja, podczas konferencji GPU Technology Conference.

Do grona sędziów należy między innymi Gavin Baker – menadżer Fidelity Investments, Tammy Kielli – szefowa bankowości inwestycyjnej skupiającej się na półprzewodnikach w Goldman Sachs, Shu Nyatta – inwestor z SoftBank Group, Thomas Laffont – starszy dyrektor zarządzający Coateu Management, a także Prashant Sharma – CTO Microsoft Accelerator.

Jeff Herbst, wiceprezydent rozwoju biznesowego w Nvidii, powiedział w wywiadzie dla VentureBeat, że jego firma zdecydowała się przeznaczyć pokaźną nagrodę, aby uznać wysiłek wykonywany przez startupy AI. Trzy kategorie, w jakich przyznawane będą środki pieniężne to „najgorętszy wschodzący startup”, „najbardziej niszczycielski startup” i taki z „największym potencjałem na wpływ społeczny”.

źródło: venturebeat.com | zdjęcie: trustedreviews.com