ESL i WESA z radością ogłaszają szczegóły dotyczące ESL Pro League w Counter-Strike: Global Offensive w 2017 roku. Od momentu startu dwa lata temu, rozgrywki te cieszą się niesłabnącym wzrostem popularności, zarówno pod względem oglądalności online, jak i widowni tradycyjnych turniejów „offline”. W 2017 roku turnieje CS:GO powrócą w ulepszonej formule z większą liczbą drużyn i regionów, rekordową pulą nagród i finałami w Stanach Zjednoczonych. Łączna pula nagród ESL Pro League w 2017 roku wyniesie 2 000 000 dolarów (1 000 000 dolarów na każdy sezon), czyli o 25% więcej niż w 2016 roku.

Piąty sezon rozgrywek zostanie zainaugurowany 7. lutego 2017, a jego finał nastąpi w Verizon Theatre w Dallas 3-4 czerwca. Będzie to pierwszy samodzielny finał ESL Pro League w Stanach Zjednoczonych. To świetna lokalizacja ze względu na to, że 4. sezon wygrała drużyna Cloud9 pochodząca z Ameryki Północnej. Dodatkowo kontynent ten może się pochwalić największym wzrostem rynku e-sportowego.

ESL Pro League Season 5 potrwa od lutego do maja, a ESL Pro League Season 6 odbędzie się od sierpnia do listopada, zaś jego finały zaplanowano na grudzień. Harmonogram przyszłorocznych zmagań został stworzony w taki sposób, by każda drużyna mogła jednocześnie uczestniczyć w innych turniejach. Mecze ESL Pro League będą rozgrywane we wtorki, środy i czwartki.

Finały 4. Sezonu ESL Pro League przyniosły rozgrywki w Counter-Strike: Global Offensive na niebywale wysokim poziomie – powiedział Ulrich Schulze, Vice President ds. Pro Gamingu w ESL. – Przyciągnęły do Sao Paulo ponad 6000 odwiedzających i pobiły rekord oglądalności ESL Pro League. Mamy nadzieję, że liga nadal będzie rozwijała się w takim tempie.

Wciąż staramy się, aby liga stawała się większa i lepsza. Zwiększamy pulę nagród, wprowadzamy nowe regiony i nowe drużyny. Poprzez organizację finałów ESL Pro League Season 5 w Stanach Zjednoczonych chcemy uczynić rywalizację w 2017 najbardziej ekscytującą w historii Pro League – powiedział Ken Hershman, Commissioner i Executive Chairman w WESA.

Informacje dotyczące sprzedaży biletów pojawią się już niebawem. By nie przegapić żadnych informacji, śledźcie ESL Counter-Strike na Facebooku i Twitterze. Szczegółowe informacje na temat ESL Pro League znajdziecie na oficjalnej stronie rozgrywek.

Źródło: Materiały prasowe