Rynek monitorów to rozległa przestrzeń i mieści w sobie mnóstwo różnego typu urządzeń. Część z nich dedykowana jest konkretnym zastosowaniom, część stawia zaś na uniwersalność i korzystny stosunek ceny do możliwości. Po której stronie stanie iiyama X2474HS-B1?

iiyama X2474HS-B1 to monitor, którego główną kartą przetargową ma być korzystny stosunek ceny do jakości obrazu, dzięki której ten 24-calowy panel nada się do pracy biurowej, ale się także do rozrywki oraz nauki.

Według zapewnień uniwersalny monitor wyposażony jest w matrycę typu VA o bardzo dobrym odwzorowaniu kolorów oraz szerokich kątach widzenia. Osiągi matrycy plasują ją pomiędzy profesjonalnymi panelami IPS, a mniej zaawansowanymi ekranami typu TN. Rozdzielczość Full HD, jako powszechny standard, sprawdzi się zarówno w grach, jak i w pracy z tekstem. Dobrze prezentują się także jasność oraz kontrast wynoszące kolejno: 250 cd/m2 i 3000:1, a na podkreślenie zasługuje zaimplementowanie ich automatycznej regulacji (funkcja ACR), dzięki czemu podczas pracy lub zabawy tak za dnia, jak i w nocy, monitor zawsze wyświetla zoptymalizowany, ostry obraz.

Monitor ma wbudowane głośniki i port słuchawkowy mini Jack 3,5 mm, dzięki czemu można zaoszczędzić miejsce na biurku i środki w budżecie. Głośniki, jak bywa w tego typu konstrukcjach, wystarczą pewnie do prostych codziennych czynności, zaś port słuchawkowy to szczególny ukłon w stronę właścicieli konsol. Funkcja redukcji niebieskiego światła zmniejsza uczucie zmęczenia oczu, a technologia Flicker-free eliminuje efekt migotania ekranu. Zapewniająca ostrość obrazu nawet podczas oglądania dynamicznych grafik, funkcja Overdrive przyda się szczególnie podczas relaksu przy ulubionej grze.

iiyama ProLite X2474HS-B1 jest obecnie dostępny w przedsprzedaży za 599 złotych, co należy uznać za przyzwoitą cenę.

Źródło: materiały prasowe.