Dziewięć miesięcy po oficjalnej zapowiedzi, fani firmy Xiaomi mogą przestać wstrzymywać oddechy. Chińska firma podała datę premiery swojego najnowszego produktu – Xiaomi 4K Drone.

Już trzeciego marca wszyscy zainteresowani będą mogli nabyć nowego drona od Xiaomi za zaledwie 2999 yuanów, a więc około 1800 złotych. Jeżeli nie wiecie kompletnie nic na temat nadchodzącego dzieła firmy, która zdobywa dla siebie coraz większą powierzchnię rynków technologicznych, oto krótkie podsumowanie: bateria o pojemności 5100mAh pozwala na lot trwający do 26 minut, w czasie którego bezzałogowy statek może kręcić filmy w 360 stopniach i rozdzielczości 4K.

Xiaomi postanowiło wyposażyć swojego drona w dosyć standardowy zakres umiejętności, takich jak polecenie do celu wskazanego na mapie, wyznaczenie drogi, jaką obiekt ma przemierzyć, ustalenie punktu, wokół którego dron ma krążyć oraz możliwość lądowania/startowania za pomocą wciśnięcia jednego przycisku. Jak można się domyślić, Xiaomi 4K Drone pojawi się na rynku ze swoim własnym pilotem, do którego będziemy standardowo podłączać smartfon w charakterze wyświetlacza.

Xiaomi 4K Drone będzie można znaleźć już 3 marca na Xiaomi Mall, Mi Home, sklepie Xiaomi w Lynx, Jingdong oraz Suning. Jesteście zainteresowani?

źródło: gizchina.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej