WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

3 marca na rynku pojawi się dron Xiaomi 4K za zaledwie 460 dolarów

Dziewięć miesięcy po oficjalnej zapowiedzi, fani firmy Xiaomi mogą przestać wstrzymywać oddechy. Chińska firma podała datę premiery swojego najnowszego produktu – Xiaomi 4K Drone.

Już trzeciego marca wszyscy zainteresowani będą mogli nabyć nowego drona od Xiaomi za zaledwie 2999 yuanów, a więc około 1800 złotych. Jeżeli nie wiecie kompletnie nic na temat nadchodzącego dzieła firmy, która zdobywa dla siebie coraz większą powierzchnię rynków technologicznych, oto krótkie podsumowanie: bateria o pojemności 5100mAh pozwala na lot trwający do 26 minut, w czasie którego bezzałogowy statek może kręcić filmy w 360 stopniach i rozdzielczości 4K.

Xiaomi postanowiło wyposażyć swojego drona w dosyć standardowy zakres umiejętności, takich jak polecenie do celu wskazanego na mapie, wyznaczenie drogi, jaką obiekt ma przemierzyć, ustalenie punktu, wokół którego dron ma krążyć oraz możliwość lądowania/startowania za pomocą wciśnięcia jednego przycisku. Jak można się domyślić, Xiaomi 4K Drone pojawi się na rynku ze swoim własnym pilotem, do którego będziemy standardowo podłączać smartfon w charakterze wyświetlacza.

Xiaomi 4K Drone będzie można znaleźć już 3 marca na Xiaomi Mall, Mi Home, sklepie Xiaomi w Lynx, Jingdong oraz Suning. Jesteście zainteresowani?

źródło: gizchina.com