Reklama

Okulary przeciwsłoneczne i do czytania w jednym, czyli 32 North od Deep Optics

Okulary słoneczne i do czytania w jednym, 32 North od Deep Optics, 32 North, okulary 32 North

Na Kickstartera wpadły właśnie specjalne okulary 32°N, czyli 32 North od firmy Deep Optics. Te są o tyle wyjątkowe, że łączą okulary przeciwsłoneczne i do czytania w jednym, dzięki opatentowanej technologii.

Nie są to więc okulary przeciwsłoneczne dla wszystkich, a tych, których dręczą problemy ze wzrokiem. 32 North od Deep Optics rozwiązują tym samym problem dwóch par okularów pod ręką, jako że łączą w sobie możliwości modeli przeciwsłonecznych. Odpowiada za nie izraelski startup, który na wspomnianym Kickstarterze zaliczył już sukces z ponad 500 klientami. Ci wpłacili już na kampanię ponad pół miliona złotych, czyli ponad 5 razy więcej, niż wymagała firma.

Czytaj też: Skuteczny sposób na czkawkę? HiccAway!

Kiedy wspominamy, że 32 North łączą okulary przeciwsłoneczne i do czytania w jednym, mamy na myśli kawał technologii ukrytej zarówno w soczewkach, jak i oprawkach. Elektronika w połączeniu ze specjalnymi soczewkami pokrytymi ciekłokrystalicznymi panelami (właśnie tak, panelami LCD) jest ukryta pod tradycyjnym filtrem przeciwsłonecznym, blokującym promieniowanie UV i światło niebieskie.

32 North od Deep Optics, to okulary przeciwsłoneczne i do czytania w jednym

Pomijając kwestię rozwiązywania problemów dalekowzroczności, 32 North w swoim „pierwotnym” stanie umożliwiają osobom dotkniętym wadą wzroku widzieć obiekty znajdujące się w oddali. To tak zwany „tryb do chodzenia”, który za jednym przeciągnięciem palca po oprawce zmienia się na ten do czytania po uprzednim jednorazowym skonfigurowaniu okularów w aplikacji smartfona. Umożliwia to szybką i prostą żonglerkę tymi okularami 3w1 podczas codziennych czynności, bo powrót do początkowego trybu również sprowadza się do przesunięcia palcem po oprawce.

Czytaj też: Zgarnij Huawei MateBook D 15 w atrakcyjnej ofercie

https://www.kickstarter.com/projects/deepoptics/32n-glasses-that-adapt-to-you?ref=discovery&term=32

Co ważne, okulary 32 North nie wymagają nieustannego połączenia ze smartfonem za pośrednictwem Bluetooth, choć ewentualna korekcja stopnia przybliżania zawsze wchodzi w grę. Według Deep Optics jedno ładowanie wbudowanego w nie akumulatora litowo-polimerowego powinno wystarczyć na cały dzień użytkowania i nic dziwnego, bo energię zużywają tylko w trybie czytania. Co ważne, nie rozwiązują one problemów osób krótkowzrocznych, ponieważ nie skupiają ostrości na odległych obiektach.

Czytaj też: Oto pierwsze rendery Galaxy Watch Active4 Samsunga

Jak wspominaliśmy, okulary przeciwsłoneczne 32 North są obecnie dostępne na Kickstarterze w cenie 229 dolarów, które po premierze w sklepach detalicznych wzrosną do 449 dolarów. Ta jest planowana na kwiecień 2022 roku.