Na targach IFA w Berlinie pojawi się firma Philips, która zaprezentuje kilka ciekawych propozycji. Jedną z nich jest 49 calowy monitor 492P8. Ma on za zadanie z powodzeniem zastąpić dwa osobne monitory.

Model 492P8 posiada zakrzywioną matrycę PVA w formacie 32:9. Pracuje on z rozdzielczością 3840 x 1080 pikseli dzięki czemu może on być porównywany do dwóch monitorów Full HD stojących obok siebie. Jest to właśnie świetna alternatywa dla kilku jednostek bowiem nie ma on irytującej ramki pośrodku. Także dość nietypowy format 32:9 podnosić ma jakość pracy. W 492P8 wykorzystany został standard USB-C, dzięki czemu monitor może pełnić rolę huba USB.  Dzięki niemu można za pomocą jednego kabla przesyłać obraz, dźwięk oraz multiplikować porty.

Podczas targów zaprezentowany zostanie także monitor 436M6VBPAB, który ma posiadać system podświetlenia otoczenia o nazwie Philips Ambiglow oraz technologię HDR. Kolejna ciekawa konstrukcja to 328P8K. Jest to monitor pracujący z rozdzielczością 8K (7680 x 4320 pikseli) i ma on za zadanie zadowolić nawet najbardziej wymagających grafików.

Źródło: Materiały prasowe

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej