Reklama

Adidas wydrukował sportowe okulary. Ważą niewiele i gwarantują świetną wentylację

Adidas wydrukował sportowe okulary,sportowe okulary Adidas

Druk 3D jest wykorzystywany już praktycznie wszędzie. Z wykorzystaniem tej technologii wznosi się domy, produkuje samochody i ulepsza to, czego w teorii ulepszyć się nie dało, a na dodatek tworzy gadżety przewyższające możliwościami te tradycyjne. Przykładem są te sportowe okulary przeciwsłoneczne Adidasa, czyli Adidas 3D CMPT.

Adidas wydrukował sportowe okulary po to, aby zachwycić nas lekkością i maksymalną wentylacją. Trzeba jednocześnie przyznać, że choć okulary Adidas 3D CMPT sprawiają wrażenie prototypu na pierwszy rzut oka, to wystarczy poświęcić im dłuższą chwilę, żeby dojrzeć futurystyczny wręcz wygląd. Ten łączy w sobie oprawki wydrukowane z elastycznego nylonu pokrytego specjalną gumową powłoką oraz zintegrowane soczewki w kolorze brązowym lub srebrnym z lekkiego poliwęglanu.

Czytaj też: LG ulepszył maseczkę PuriCare systemem VoiceON. Mikrofon i głośnik w akcji

Adidas 3D CMPT, to wyjątkowo lekkie i przewiewne okulary wydrukowane z użyciem drukarek 3D

Takie połączenie razem z najnowszymi technologiami druku sprawiło, że jednoczęściowe oprawki ważą zaledwie 20 gramów, a dodatkowo są elastyczne, wytrzymałe i trzymają się głowy pewnie za sprawą antypoślizgowego noska i zausznikach. Dodatkowo sama konstrukcja szkieletowa, sprowadzająca się do całych setek dziurek na oprawkach, ma zapewniać maksymalną wentylację.

Czytaj też: Galaxy Z Flip 3 Adidas Sport Edition spodobałby się każdemu fanowi trzech pasków

Finalnie więc łatwo będzie zapomnieć, że wydrukowane okulary sportowe Adidas 3D CMPT w ogóle ma się na sobie, ale sprawdzą to tylko nieliczni. Będą one bowiem dostępne w ograniczonej liczbie dla członków klubu Adidas Club, którzy będą mogli kupić parę w cenie 415 dolarow wyłącznie na stronie Adidas.com podczas tygodnia Creative Club rozpoczynającego się 23 sierpnia 2021 roku.