WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Chevrolet planuje walczyć z Teslą za pomocą Bolt EV

Dzięki nowemu produktowi firmy Chevrolet, mieszkańcy Kalifornii i Oregonu mają od teraz możliwość zakupienia elektrycznego samochodu z zasięgiem wynoszącym prawie 400 kilometrów za mniej niż 30 tysięcy dolarów (ok. 130 tysięcy złotych). 

W sieci pojawiły się dane odnośnie wyceny nowego modelu Chevroleta – Bolt EV i tak jak się spodziewano, podstawowa wersja z 10 calowym ekranem dotykowym, Apple CarPlay i kamerą cofania kosztuje 29,995 dolarów po odjęciu podatków. Model rozszerzony ze wszystkimi dodatkami (takimi jak asysta kierowcy) został wyceniony na 8 tysięcy dolarów więcej, a każda z pochodnych Bolta EV może zostać rozszerzona o wsparcie dla ładowania poprzez DC fast charge za 750 dolarow.

2015-chevrolet-bolt-ev-concept-interior

Co zachęcające dla Amerykanów, w niektórych stanach z odpowiednimi ulgami podatkowymi, cena może zniżyć się nawet do 27,495 dolarów za wersję podstawową, co jest kwotą mniejszą niż mediana kosztu samochodu w Stanach Zjednoczonych. Sumując oszczędności na paliwie, koszty użytkowania również będą sporo niższe, zwłaszcza, gdy dysponujemy własnymi panelami słonecznymi.

Chevrolet rzekomo traci 9 tysięcy dolarów na każdym sprzedanym Bolcie, ale firma widzi ten ruch jako inwestycję w zaufanie młodych klientów, którzy do tej pory uważali tę markę za raczej nudną i odpychającą. W ten sposób, udało się uzyskać kwotę porównywalną do tej, jaką oczekuje się od klientów zainteresowanych Teslą Model 3. Można jednak spodziewać się, że cena nie pozostanie tak atrakcyjną przez długi czas – w przyszłym roku General Motors, a więc właściciel Chevroleta, prawdopodobnie padnie ofiarą zredukowanych (lub usuniętych) ulg podatkowych, przez co produkcja nie będzie wydawała się przy obecnych warunkach aż tak opłacalna.

źródło: engadget.com | zdjęcie: motortrend.com