WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Materiały zewnętrzne

7 extra aplikacji do nauki angielskiego na smartfona

[Notka sponsorowana]

Nauka angielskiego ze smartfonem może być nie tylko o wiele bardziej efektywna, co i wygodna. Poprzez smartfon możemy korzystać zarówno z oferowanych kursów internetowych, ćwiczeń, materiałów, e-słowników, jak i aplikacji mobilnych. Rynek aplikacji jest bardzo rozległy, dostępne są aplikacje dla dzieci, dedykowane biznesmenom, na różnych poziomach zaawansowania i prezentujących wiedzę w bardzo rozmaity sposób. Poza standardowymi aplikacjami bazującymi na klasycznych metodach nauki, powtórki, utrwalenia w formie ćwiczeń warto wspomnieć, iż rynek zalewają unikalne aplikacje jak chociażby LyricsTraining, aplikacja w formie językowego karaoke. Zanim znajdziemy najbardziej interesujące nas aplikacje edukacyjne warto skorzystać z najpopularniejszych i polecanych przez wielu użytkowników.

Polecane apki do nauki angielskiego wg. Preply w 2016r. to:

Do takich należy Duolingo, Babbel, FluentU, czy Busuu. Każda z nich ma swoja specyfikę i nie trafia do każdego, mimo swego uniwersalnego charakteru. Różna grafika, obsługa, podział tematów i formy ćwiczeń mogą powodować, iż aplikacje, które wydają się dla nas idealne, dla naszych znajomych już takie nie są. Stąd też poniższy ranking nie jest w pełni obiektywny. Aby przekonać się o atrakcyjności danej aplikacji nie pozostaje nam nic innego jak sprawdzić ją osobiście, spróbować nauki z pomocą danej aplikacji i ocenić.

Jedną z najchętniej wybieranych aplikacji mobilnych do nauki języków, nie tylko angielskiego jest programik o wymownej nazwie Babbel. Aż trzynaście języków do wyboru pozwala na swobodny dobór zajęć do swoich preferencji. Zaletą aplikacji jest jej kompatybilność z Androidem, jak również oprogramowaniem IOS. Aplikacja zapewnia wybór poziomu zaawansowania od podstawowego aż po zaawansowany. Atutem oprogramowania jest monitoring postępów i wyników, jak również opcja kontynuacji zadań w przeglądarce, co uniezależnia nas od urządzenia na którym wcześniej pracowaliśmy. Wszystkie osiągnięcia zapisywane są na serwerze, tym samym aplikacja uchodzi za bardzo nowoczesna, innowacyjną. Z Babbel uczyć możemy się mobilnie, jak i stacjonarnie. Krótkie lekcje teoretyczne wzbogacone praktycznymi ćwiczeniami pomagają w opanowaniu języka obcego w sposób przyjemny i niezobowiązujący, łatwy, tani a przy tym skuteczny.

1

Ciekawą aplikacją mobilną, którą warto sobie zainstalować na swoim smartfonie jest eTutor. To bezpłatna aplikacja  ucząca angielskiego oraz niemieckiego, języków bardzo popularnych wśród Polaków. By skorzystać z zadań proponowanych nam prze eTutor należy dokonać rejestracji w platformie e-learninowej o tej samej nazwie. Daje nam to możliwość posłużenia się opcjami powtórek, słownikiem jak również zadaniami opartymi na dialogu. Zaletą nauki z eTutor jest możliwość nauki offline – podaje preply.com/pl/

Szukając oryginalnej i wysoce wartościowej aplikacji do nauki angielskiego warto jest sięgnąć po English Idioms Illustrated. Żartobliwa forma nauki z dużą ilością grafiki i ciekawymi scenkami przedstawiającymi idiomy angielskie pozwalają uczyć się z uśmiechem na ustach. Aplikacja bazuje na skojarzeniach stad też wiele idiomów prezentowanych jest w formie graficznej i poprzez przykłady. Z uwagi na fakt, iż to idiomy sprawiają nam w nauce najwięcej trudności wiele osób sięga właśnie po ten programik.

Doskonałą aplikacją dla młodzieży i uczniów najmłodszych jest MindSnacks. Lekkość formy i przyjemność jaką odczuwa się korzystając z sympatycznych zadań aplikacji zapewnia jej duża popularność w szerokim gronie odbiorców na różnych poziomach zaawansowania języka obcego. Sporo miejsca w tejże aplikacji poświęca się gramatyce angielskiej, ale też ortografii. W przeciwieństwie do wielu aplikacji nastawionych na ćwiczenie konwersacji i rozumienia ze słuchu w Mind Snack zachowana jest równowaga i ćwiczone są wszystkie obszary kompetencji językowych. Ogromna ilość quizów, rebusów i zadań ilustrowanych wpada w gust najmłodszych. Dedykowana im grafika z awatarami i zwierzątkami, o które musimy dbać wykonując kolejne zadania zręcznościowe sprawia wrażenie, iż aplikacja jest bardziej zabawą niżeli nauką, lubianą grą online o walorach edukacyjnych. Poza językiem angielskim z MindSnacks możemy uczyć się francuskiego i hiszpańskiego, jak również chińskiego, co stanowi atut przy wyborze aplikacji wielojęzycznej.2

Kolejną ciekawą aplikacją na smartfony jest Duolingo. Polecana aplikacja z uwagi na swój darmowy charakter, ale i jakość nauki, łatwą obsługę, czytelną grafikę. To wszechstronne narzędzie edukacyjne działające nie tylko na telefonach i tabletach opartych na Androidzie, ale też na IOSie. Kursy językowe w Duolingo kończą się zawsze testem sprawdzającym, co pozwala nam obiektywnie zweryfikować swoją wiedzę. Różnorodność opcji powiadomień o czekających na nas ćwiczeniach motywują, mobilizują ale i usprawniają system ćwiczeń osobom słabym w systematycznej nauce. Poza motywacją istnieje w Duolingo współzawodnictwo. Poprzez system osiągnięć możemy rywalizować z innymi, wzajemnie się oceniać, co dodaje aplikacji cech społecznościowych. W sumie do dyspozycji użytkownika jest dziesięć języków. Rejestrując się w Duolingo otrzymujemy bogaty pakiet kursów początkowych za darmo. Z czasem kolejne kursy są odpłatne.

Niepozorną aplikacją mobilną, która może być skutecznym narzędziem do nauki języka może być Google Translate. Wydawać by się mogło, iż translator nie może nas niczego nauczyć, tymczasem jest wręcz przeciwnie. To dzięki tłumaczeniu napotkanych słówek mamy szanse zapamiętać ich znaczenie. Będąc zawsze pod ręką Google Translator może nam pomóc w utrwaleniu wielu słówek z wielu jeżyków jednocześnie, jest ich aż dziewięćdziesiąt. Co ważne o nie tylko tłumaczenie, ale również nauka pisowni. Bez wątpienia aplikacja ta wspiera naukę i ją uzupełnia, nie może być za to samodzielnym narzędziem nauki.

Godną zainteresowania aplikacją mobilną i jednocześnie edukacyjną jest Fiszkoteka. Multimedialna prezentacja treści to największy atut zasobów tej aplikacji. Dzięki obrazowi, dźwiękom oraz wymownym skojarzeniom możemy trwale i skutecznie zapamiętywać spora ilość słówek w stosunkowo krótkim czasie. Kilkanaście języków do wyboru to jej kolejna z zalet. Zwłaszcza, iż Fiszkoteka umożliwia naukę niszowych języków, w których pomoc aplikacji jest bardzo cenna. Blisko ponad 3,5 miliona fiszek robi wrażenie. Korzystać z fiszek można wielokrotnie i do woli. Wykorzystując każdą wolną chwilę mamy okazję nauczyć się kilku nowych słów uruchamiając w smartfonie aplikację. Jej cechą charakterystyczną jest inteligentny system powtórek. Oznacza to iż aplikacja analizuje nasze postępy w nauce i organizuje nam powtórki tak, byśmy powtarzali w  szczególności słówka i wyrażenia, nad którymi spędziliśmy najwięcej czasu i w poprzednim teście z którymi mieliśmy kłopot.

Podsumowując, ucząc się języka obcego nic nie szkodzi na przeszkodzie, by korzystać z wielu aplikacji mobilnych. Ich różnorodność urozmaici nam proces nauki, jak i uatrakcyjni czas poświęcony na powtórki i poszerzanie wiedzy poprzez muzykę, multimedia, filmiki, czy mnemotechniki, quizy i gry słowne. Doskonale bawiąc się możemy się równocześnie uczyć i to bardzo wiele, co nie jest takie proste ucząc się wyłącznie z książek, słownika. Powyższy ranking dowodzi, iż nie tylko najpopularniejszych języków możemy uczyć się online i to często bezpłatnie.

Przeczytaj też: http://whatnext.pl/7-najlepszych-aplikacji-nauki-angielskiego-androida-wg-preply/

[Notka sponsorowana]