Inspiracja od najmłodszych lat. Penny McDonald tak upodobała sobie pracę taty, niezależnego dewelopera gier, że sama postanowiła spróbować sił w programowaniu. To nie było dla niej wielkim wyzwaniem, ponieważ kilka dni temu ukończyła swój projekt, który został opublikowany na platformie Steam.

Mowa dokładnie o grze Answer The Question, która zbiera pozytywne recenzje na Steamie, ale mam wrażenie, że nie przez technologiczne zaawansowanie, pomysł, czy grafikę, ale samą genezę. Tak się bowiem składa, że ta prosta gra w konsoli polega po prostu na zbieraniu punktów, odpowiadając na pytania matematyczne. Jednak takie coś w wykonaniu 7-latki po prostu robi wrażenie i zachęca ludzi do wspierania tej młodej programistki. Swoje zamiłowanie do kodu zagarnęła od wspomnianego taty, którego zapytała kiedyś „Czy będę mogła kiedyś też robić gry?”. Wygląda na to, że długo czekać nie było trzeba, bo Penny McDonald wyposażona w komputer z Windowsem 98 i książką QBASIC wprowadzającą w świat dewelopingu.

Czytaj też: Valve wprowadza zabezpieczenia do wymian na Steamie

Serwis Kotaku podpytał (okazało się, że nie pierwszą w historii tak młodą twórczynię), dlaczego zdecydowała się na taki projekt. W odpowiedzi e-mail od jej taty dowiedzieli się, że ta chciała zrobić grę akcji, ale nie była na to gotowa. Z kolei droga Answer The Question na Steama została zrealizowana przez jej tatę, co argumentowała: „Myślałam, że jeśli moja rodzina może mieć tę grę, to dlaczego nie mają jej mieć inni ludzie?”. Oczywiście portem na nowsze platformy zajął się ojciec dziewczynki, który dodał do całości kilka osiągnięć. Valve początkowo nie zgodziło się na publikację przez obawę o niską jakość, ale po zmienieniu loga zgodził się na dystrybucję.

Steamie

To jednak nie koniec przygody w game-dewelopingu. Penny już planuje następne tytuły, do czego z pewnością zachęcają ją pozytywne głosy w sieci i sam rozgłos akcji.

Źródło: Kotaku
Zdjęcia: Kotaku

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej