WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

75 milionów kopii GTA V trafiło do sklepów

Od premiery najnowszej części cyklu Grand Theft Auto nie minęły nawet trzy lata, co nie stoi na przeszkodzie, by gra nawet w ostatnich miesiącach sprzedawała się na zadowalającym dla wydawcy poziomie. Take-Two Interactive wydało komunikat, z którego możemy dowiedzieć się, iż od debiutu na sklepowych półkach zagościło ok. 75 milionów kopii GTA V.

W porównaniu do innych produkcji sygnowanych logiem wspomnianego dewelopera, dzieło Rockstara to prawdziwy lider. Wystarczy wspomnieć, iż Mafia III rozeszła się w „zaledwie” 5 milionach egzemplarzy, Civilization VI osiągnęło pułap 1,5 miliona, podczas gdy NBA 2k17 trafiło do sklepów w liczbie 7 milionów. W świecie elektronicznej rozrywki prawdziwymi rywalami dla Grand Theft Auto V okazuje się niezwykle popularny Minecraft (ponad 100 milionów kopii) a także przeznaczone na konsolę od Nintendo Wii Sports (ok. 83 miliony).

Za sukcesem najnowszej części serii stoi zapewne popularność marki i jakość samej produkcji, ale nie sposób pominąć ciągłego rozwoju „piątki”. Ludzie z Rockstar systematycznie usprawniają rozgrywkę online, dzięki czemu spora część dochodu związanego z grą pochodzi właśnie z mikrotransakcji i sprzedaży wirtualnej waluty. Pojawia się również darmowa zawartość, m.in. niedawno dodane kluby motocyklowe, stylizowane przedmioty i nowy tryb zabawy.

[Źródło i grafika: engadget.com]