WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Czy właśnie poznaliśmy cenę AMD RX Vega?

Często o udanej bądź nieudanej premierze danego produktu świadczy głównie nie wydajność, a stosunek wydajności do ceny. Jeśli np. grafika zostanie dobrze wyceniona to nie musi być ona killerem wydajnościowym aby zyskać serca użytkowników. Niedługo premierę będzie miał AMD RX Vega. Jaka będzie jego cena?

Najnowsze wiadomości na ten temat pochodzą ze szwedzkiej strony Nordichardware, której redakcja twierdzi, że widziała cennik detaliczny dla AMD RX Vega. Cena miała wynosić około 7000 SEK bez podatku VAT, czyli około 850$. Jest to kwota większa od tego co przewidywano. Nie wiadomo też, którego dokładnie modelu miałaby ona dotyczyć. Jeśli tego o wydajności zbliżonej do GTX 1080 to byłby to zawód. Wiele osób liczy na świetną wycenę, która zmusi konkurencję do obniżki swoich cen.

Wydaje się więc, że albo ta kwota dotyczyła najdroższego modelu, którego wydajność rzeczywiście będzie większa niż GTX 1080 albo cena ulegnie jeszcze obniżeniu. Możliwe też, że AMD zdecyduje się na model z chłodzeniem cieczą i wtedy taka kwota byłaby w pełni uzasadniona.

Źródło: https://www.eteknix.com/