WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

EVGA wreszcie wprowadza na rynek GTX 1080 Ti KINGPIN

Minęło sporo czasu od momentu, w którym napisałem o planach EVGA dotyczących wypuszczenia na rynek GTX 1080 Ti w wersji KINGPIN. Jednakże w końcu doczekaliśmy się premiery tej karty. Jesteście ciekawi jak ona wygląda?

Grafika posiada ulepszoną technologię iCX. Składa się ona z dziewięciu czujników, bezpieczników oraz odpowiednich zabezpieczeń. PCB jest niestandardowe oraz sam chip ma być ręcznie wybierany. Całość ma pozwolić na bicie rekordów świata oraz minimalny overclocking na poziomie 2025 MHz. Wersja KINGPIN wygląda moim zdaniem dziwnie. Posiada ona trzy czarne wentylatory (standardowe dla produktów EVGA) oraz miedziany radiator, którego kolor nie został niczym przykryty. Mi się to nie podoba jednakże jest wiele opinii w Internecie, które twierdzą całkiem inaczej. Wentylatory włączają się zależnie od wskazać iCX.

EVGA także sporo sobie życzy za ten model. Karta została wyceniona na 999 dolarów i jest ograniczona ilość jej sztuk. Można ją kupić bezpośrednio na stronie producenta a wraz z nia otrzymuje się ciekawe dodatki, takie jak np. koszulkę KINGPIN.

Źródło: https://www.eteknix.com/