Nvidia Shield to urządzenie, które stale jest rozwijane. Tym razem najnowsza aktualizacja aplikacji Youtube przyniosła kilka ciekawych nowinek. Co ciekawe, część z nich została już zapowiedziana na targach CES 2017.

Pierwszą z nowych rzeczy jest obsługa YouTube 360. Wreszcie na urządzeniu SHield można korzystać z tej funkcji. Sterowanie zostało zapewnione przez dokładne oprogramowanie kontrolera dołączonego do zestawu. Po uruchomieniu aplikacji YouTube można zauważyć elegancki interfejs, który jest w pełni czytelny i prosty w obsłudze. Nie ma już problemów z ustaleniem kto jest zalogowany – taka informacja jest wyświetlana na samej górze interfejsu użytkownika.

Usprawnienia dotknęły także odtwarzacz wideo i interfejs wyszukiwania. Została uaktualniona funkcja automatycznego odtwarzania, kolejne videa są odtwarzane po 5 sekundach a nie od razu. W aplikacji pojawiły się także przyciski następny/poprzedni. Wybierając je zobaczysz miniaturkę oglądanego wideo, pokazującą to, czego można się spodziewać w nowym miejscu – podobnie, jak ma to miejsce w innych aplikacjach streamingowych, takich jak Netflix czy Hulu. Dodatkowo przyciski To mi się podoba lub to mi się nie podoba, umieszczone wcześniej pod dużym, czerwonym paskiem kontrolnym, zostały ukryte – dostęp do nich można uzyskać wybierając funkcję więcej opcji.

Źródło: Materiały prasowe

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej