WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Aktualizacja aplikacji YouTube na urządzenia Shield

Nvidia Shield to urządzenie, które stale jest rozwijane. Tym razem najnowsza aktualizacja aplikacji Youtube przyniosła kilka ciekawych nowinek. Co ciekawe, część z nich została już zapowiedziana na targach CES 2017.

Pierwszą z nowych rzeczy jest obsługa YouTube 360. Wreszcie na urządzeniu SHield można korzystać z tej funkcji. Sterowanie zostało zapewnione przez dokładne oprogramowanie kontrolera dołączonego do zestawu. Po uruchomieniu aplikacji YouTube można zauważyć elegancki interfejs, który jest w pełni czytelny i prosty w obsłudze. Nie ma już problemów z ustaleniem kto jest zalogowany – taka informacja jest wyświetlana na samej górze interfejsu użytkownika.

Usprawnienia dotknęły także odtwarzacz wideo i interfejs wyszukiwania. Została uaktualniona funkcja automatycznego odtwarzania, kolejne videa są odtwarzane po 5 sekundach a nie od razu. W aplikacji pojawiły się także przyciski następny/poprzedni. Wybierając je zobaczysz miniaturkę oglądanego wideo, pokazującą to, czego można się spodziewać w nowym miejscu – podobnie, jak ma to miejsce w innych aplikacjach streamingowych, takich jak Netflix czy Hulu. Dodatkowo przyciski To mi się podoba lub to mi się nie podoba, umieszczone wcześniej pod dużym, czerwonym paskiem kontrolnym, zostały ukryte – dostęp do nich można uzyskać wybierając funkcję więcej opcji.

Źródło: Materiały prasowe