Samsung, w przeciwieństwie do LG, odnotował duże zyski, w segmencie smartfonów, za drugi kwartał tego roku. Dotyczy to także zysków z sprzedaży Galaxy S8 i S8+. Problemy z Note 7 nie wpływają na sprzedaż nowych jednostek, a jeśli mają jakikolwiek wpływ to tylko pozytywny – brak Nota na rynku napędza sprzedaż flagowców.

Zgodnie z analizą wykonaną przez Strategy Analytics, Samsung w okresie pomiędzy kwietniem a czerwcem sprzedał 19,2 miliona sztuka Galaxy S8 i S8+. Oczekuje się także, że do końca roku dostawy flagowców będą łącznie na poziomie 93,2 miliona sztuk. Ale to nie koniec dobrych wiadomości dla firmy. Galaxy Note 8 (premiera 23 sierpnia) ma tylko zwiększyć dochody i sprzedaż.

Na taki sukces z pewnością ma wpływ różnorodność ofert na rynkach. Smartfony sprzedawane są w zestawach z googlami VR a nawet rysikami S-Pen. Także wiele sklepów ma różne promocje na te konstrukcje. Galaxy S8 i S8+ to prawdopodobnie największy sukces sprzedażowy Samsunga od lat. Mam nadzieję, że następcy obecnych flagowców będą jeszcze lepsze a cena nie ulegnie zmian.

Źródło: http://wccftech.com/

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!