WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

8 sezon Gry o Tron w kinie?

Finał serialu Gra o Tron już w przyszłym roku. Doniesień na temat fabuły i wyniku wyścigu o Żelazny Tron jest wiele. Tak samo jak informacji na temat samej struktury serialu. Początkowo mieliśmy oglądać 8 sezon Gry o Tron w kinie.

Twórcy serialu David Benioff i Dan Weiss rozważali nakręcenie 8 sezonu w formie trzech filmów kinowych. Oznaczałoby to, że zamiast na HBO obejrzelibyśmy je w kinie. Miało to być, według nich, idealnym zwieńczeniem epickiego serialu, na który zasługują fani. Na początku każdy z sześciu zaplanowanych odcinków miał mieć budżet w wysokości 5 mln dolarów. Według Benioffa był on bardzo wysoki, ale jeśli patrzeć na to, co chcą przekazać – niewystarczający.

Dlatego właśnie myśleli nad tym, by nakręcić trzy dwugodzinne filmy, co miałoby być jedynym sposobem na zdobycie większych funduszy. Zakończenie epickiej historii fantasy zasługuje na właściwą oprawę. Jednak HBO niekoniecznie chciało zgodzić się na to, byśmy obejrzeli 8 sezon Gry o Tron w kinie. Obiecali więc twórcom fundusze, których będą potrzebować w zamian za krótsze odcinki.

Większy budżet się znalazł. D&D otrzymali na każdy odcinek 15 mln dolarów, miejmy więc nadzieję, że dobrze go spożytkują. Prawdopodobnie odcinki 8. sezonu Gry o Tron zostaną wydłużone do 80-90 minut, by fani byli zadowoleni. Zważywszy na to, że twórcy mają sporo do przekazania to jest jedyne racjonalne wyjście. Poza tym granica 80 minut została i tak przekroczona, finałowy odcinek 7 sezonu liczył bowiem 81 minut.

Czytaj też: Anulowane i wznowione seriale 2018

Źródło: https://www.cbr.com/