WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Sapphire i PowerColor prezentują grafiki Vega

Po premierze kart Vega, pierwsi producenci pokazują konstrukcje, które wprowadzą do sprzedaży. Pierwszy był Asus z niereferencyjną grafiką, natomiast teraz swoje karty pokazało Sapphire oraz PowerColor.

Grafiki od tych firm oparte są o referencyjną konstrukcję. Wersja od Sapphire to Radeon RX Vega 64 8 GB, chłodzona jest powietrzem. Posiada ona czarną obudowę oraz jedno śmigło. Kolejne propozycje to Radeon RX Vega 64 ze szczotkowaną, srebrną obudową (edycja limitowana) oraz wersja chłodzona cieczą. Te same wersje zaprezentował PowerColor. Grafika chłodzona cieczą jest najdroższa jednakże ma ona podniesione zegary (1406/1577 MHz) w stosunku do wersji chłodzonej powietrzem (1247/1546 MHz). Pamięci HBM2 w obu przypadkach działają z częstotliwością równą 945 MHz.

Wszystkie karty obsługują CrossFire dla maksymalnie czterech grafik. Posiadają one wyjście Type-A HDMI 2.0 oraz trzy Display Port 1.4. Zasilane są z dwóch złączy 8 pin. Szkoda tylko, że ciągle nikt poza Asusem nie zaprezentował wersji niereferencyjnej. Zazwyczaj modele bazujące na tym co producent zaprezentował odstają od reszty konstrukcji i ich zakup jest raczej nieopłacalny.

Źródło: https://www.eteknix.com