Śródziemie: Cień Mordoru wspominam jako jedno z największych zaskoczeń 2014 roku. Gra była bardzo wciągająca oraz zabrała mnóstwo godzin z mojego życia. Dlatego z niecierpliwością czekam także na jej kontynuację. Nowa część dodatkowo będzie posiadała wersję mobilną, której trailer możecie teraz zobaczyć.

Śródziemie: Cień Wojny mobile będzie produkcją free-to-play, także nie będzie problemów z dodatkowymi wydatkami. Będzie to strategia czasu rzeczywistego i opowiadała będzie o podróży Taliona przez Mordor. Będzie można w niej spotkać postacie z trylogii Władcy Pierścieni: Eltariel, Gimli, Boromir i inni. W grze będzie można ulepszać postacie o specjalne ataki czy umiejętności. Także w niej będzie obecny system Nemesis.

Wydaje mi się, że wersja mobilna jest dobrym dopełnieniem pełnoprawnej odsłony na PC i konsole. Jeśli nie będzie ona typu pay-to-win to wróżę jej sukces. Oczywiście zależy to także od samej rozgrywki i fabuły, jednakże obecność systemu Nemesis nastraja mnie pozytywnie. Dokładna data premiery wersji mobilnej jest jeszcze nieznana.

Źródło: Materiały prasowe