WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

Podsumowanie działalności Kickstartera: 9,5 miliona użytkowników i 2 miliardy dolarów

Crowdfunding to niesamowita idea, która z roku na rok zyskuje na popularności. Trzeba przyznać, że taki Kickstarter to idealne miejsce na rozpoczęcie promocji swojego produktu, o ile ma się dobry pomysł. Dowodem na popularność samego serwisu są opublikowane niedawno statystyki – a te robią wrażenie.

Strona właśnie pochwaliła się intrygującym wynikiem, którym jest łącznie 2 miliardów zebranych dolarów. Kickstarter ruszył w 2009. Pierwszy miliard serwis zdobył po 4 latach i 10 miesiącach swojej działalności (przełożyło się to na liczbę 391$ zdobytych na minutę), zaś drugi wpadł już po roku oraz 7 miesiącach (tutaj liczba dolarów na minutę zwiększyła się do 1182). Te same statystyki pokazują również, że do zdobycia tej sumy przyczyniło się aż 9,5 miliona różnych użytkowników, a w dodatku 1/3 z nich wsparła więcej niż jeden projekt.

Jak się również okazuje najpopularniejszą i zarazem najlepiej opłacaną kategorią były gry wideo (412.4 milionów dolarów), zaraz potem plasuje się technologia (360 milionów dolarów). Co najważniejsze – spośród wszystkich akcji (ponad 260 tysięcy) aż 93 555 okazały się być sukcesem.

Więcej statystyk dotyczących sukcesu i historii serwisu możecie znaleźć pod tym linkiem. Są tam nawet konkretne analizy tego, kto wspierał dane projekty, a nawet czy osoby te były spokrewnione z twórcami.

[źródło: engadget.com; zdjęcie: weekendowo.pl]