WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

ADATA SU800 256 GB, Crucial MX300 275 GB, Plextor S2C 256 GB

ADATA Ultimate SU800 256 GB – prezentacja dysku

Dane techniczne

Dysk ten wyposażono w coraz popularniejsze ostatnimi czasy pamięci NAND typu 3D. Co to właściwie jest? Główna zmiana to ułożenie komórek pamięci z poziomego na pionowe. Producenci zamiast nadal zwiększać gęstość zapisu w układach planarnych zdecydowali się na warstwowe układanie komórek pamięci. Pozwoliło to na znaczne zwiększenie pojemności i prędkości dostępu do danych przy zachowaniu takiego samego rozmiaru kości. Pierwsze, 24-warstwowe układy oferowały prawie dwukrotnie wyższą pojemność niż tradycyjne pamięci planarne wykonane w procesie 20 nm. Obecnie produkowane są już układy w wersjach 32-warstwowych i 48-warstwowych.

Do budowy kości 3D NAND stosuje się znane i sprawdzone technologie MLC i TLC. Pojedynczy układ pamięci ma pojemność odpowiednio 256 GB lub 384 GB. Dla porównania jedna kość wykonana w technologii planarnej pomieści tylko 128 GB. Największą zaletą technologii 3D NAND jest połączenie cech układów MLC i TLC – czyli wysokiej wydajność i wytrzymałości oraz atrakcyjnej ceny.

Zdjęcia produktu

Oprogramowanie

Po zakupie nośnika, ADATA umożliwia pobranie oprogramowania Archonis do przeniesienia aktualnej instalacji systemu. Dodatkowo, producent udostępnia aplikację SSD Toolbox, która umożliwia monitorowanie parametrów pracy i sprawdzenie szacowanej żywotności poprzez atrybuty udostępniane dzięki technice S.M.A.R.T. Oczywiście nie zabrakło możliwości zaktualizowania firmware’u. Swoistą ciekawostką jest funkcja Security Erase pozwalająca wymazać wszelkie dane i przywrócić SSD-ek do stanu fabrycznego.

Wyniki testów syntetycznych

Spis treści:
PRZEJDŹ DO 3 STRONY: Część 3
Pokaż cały spis treści
WRÓĆ DO STRONY 1
PRZEJDŹ DO 3 STRONY: Część 3