WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

ADATA SU800 256 GB, Crucial MX300 275 GB, Plextor S2C 256 GB

Testy syntetyczne #2 – AS SSD Benchmark, CristalDiskMark

AS SSD Benchmark to niewielki benchmark, zoptymalizowany pod kątem testowania wydajności dysków SSD. Oferuje on w sumie 8 testów, pozwalających analizować szybkość pracy urządzenia, jak gdyby wykorzystywane ono było w codziennej pracy, np. podczas transferu dużych plików. Narzędzie w główniej mierze bazuje na syntetycznych testach, których celem jest określenie wydajności dysku poprzez sekwencyjne i losowe operacje zapisu/odczytu bez użycia pamięci podręcznej systemu operacyjnego. W w większości przypadków do testów wykorzystywany jest plik o rozmiarze 1 GB. Program daje także możliwość przeprowadzenia symulacji procesu kopiowana różnego typu danych (obrazu ISO, programu lub gry) oraz sprawdzania możliwości dysku SSD podczas kompresji plików. Jedną z największych zalet AS SSD Benchmark poza niezwykle prostą obsługą jest duża precyzja wyników.

Najważniejszymi parametrami, na które należy w głównej mierze zwrócić uwagę, są prędkości losowego odczytu i zapisu próbek 4K czy też ich pochodnych. To takie operacje jak odczyt i zapis bardzo małych ilości danych, które są najczęściej wykonywane nie tylko przez system operacyjny, ale także działające w nim programy.

CrystalDiskMark to niewielki benchmark do testowania wydajności dysków twardych, który na podstawie testów sekwencyjnych i losowych operacji zapisu\odczytu danych na nośniku potrafi dokonać pomiaru jego prędkości. Z poziomu narzędzia możemy dokonywać prostej konfiguracji przeprowadzanych testów. Do dyspozycji użytkownika pozostają funkcje pozwalające określić liczbę powtórzeń każdego z testów (od 1 do 9), rozmiar próbki danych (od 50 do 4000 MB) oraz dysk, który poddany zostanie badaniom. Po zakończeniu testów dane prezentowane są w czytelnej tabeli wraz z niewielkimi wykresami. Raport może zostać skopiowany, a następnie zapisany na dysku w dowolnej formie, np. w postaci pliku tekstowego.

 

Spis treści:
PRZEJDŹ DO 8 STRONY: Część 8
Pokaż cały spis treści
WRÓĆ DO STRONY 1
PRZEJDŹ DO 8 STRONY: Część 8