WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Adidas chce tworzyć buty przy pomocy drukowania 3D ze starego plastiku

Ekologia rzecz ważna. Człowiek w swoim konsumpcyjnym trybie życia nie dostrzega czasami jak przy okazji zaspokajania żądz niszczy środowisko. Stąd też cały czas rozwijana jest sztuka recyklingu, dzięki której z niczego da się zrobić pełnoprawny produkt. Spójrzmy chociażby na Adidasa, który dzięki staremu plastikowi zamierza dostarczyć nam nowe buty.

Para obuwia, która jest głównym obrazkiem tego newsa to nowy produkt firmy Adidas, stworzony nie tylko przy pomocy zużytych materiałów, takich jak poliester lecz chociażby z sieci oskrzelowych, przy pomocy których łowione są ryby. Górna część została stworzona m.in z odpadów plastiku składowanych w oceanach. To nie tylko pokazowy dowód na to jak recykling może przydać się nawet w czymś takim jak obuwnictwo, ale też prezentacja nowej technologii – Futurecraft 3D, która pozwoli nam nie tylko tworzyć własne buty, ale też dostosowywać je do naszych potrzeb. Masz dziwny rozmiar buta? Pewna część zawsze wżyna się w stopę? Te problemy mogą wkrótce zostać zażegnane.

Data wdrążenia tego projektu nie została dokładnie podana, ale wszystko brzmi jak historia z bajki. Materiały z odzysku, pełne dostosowanie obuwia, czy to aby nie jest sen? Nie, to przysługa dla nas i dla środowiska.

[źródło i zdjęcie: eteknix.com]