WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Adobe też chce mieć swoją cyfrową asystentkę

W siedzibie Adobe ktoś wpadł na pomysł, że należałoby wstrzelić się w popularny ostatnio temat cyfrowych asystentek, mając jednocześnie po swojej stronie atut, którego konkurencyjne firmy będą mogły pozazdrościć. Tak powstała idea Siri-podobnego AI edytującego dla użytkownika zdjęcia.

Za sprawą materiału wideo Adobe postanowiło podzielić się dobrymi wieściami – oto firma znana głównie z produkcji oprogramowania do edycji graficznej postanowiła spróbować podbić popularny ostatnio rynek cyfrowych asystentek. Adobe nie zapomina przy tym jednak o swoich głównych atutach, pakując między funkcje swojego AI możliwość obróbki zdjęć.

Na załączonym materiale wideo widzimy zaktualizowaną wersję jednej z aplikacji Adobe, zawierającej przycisk mikrofonu, który aktywuje działalność cyfrowej asystentki, pomagającej nam zmienić rozmiar obrazu, przyciąć go czy podzielić się nim za pomocą głosu. Wideo to jest zaledwie dowodem istnienia idei, którą Adobe ma zamiar rozwinąć w celu udostępnienia „edycji obrazu w formie lokalnej przez zasoby urządzenia, na którym działa użytkownik lub przez usługę w chmurze rozumiejącą Język Naturalny”.

Mimo tego, że aktualnie możliwości prototypu nie wyglądają na zbyt imponujące, łatwo sobie wyobrazić jak Adobe może rozbudować ten projekt. Twórcy Photoshopa nie starają się z góry usprawiedliwić ewentualnych małych możliwości ich nowej funkcji, zamiast tego wysoko ustawiając sobie dla niej poprzeczkę.

Póki co jednak, koncept ten pozostanie właśnie tym: konceptem. Trudno jednak jest mi sobie wyobrazić, że w natłoku nowych informacji o kolejnym wykorzystaniu dla Alexy czy Siri, Adobe miałoby z niego zrezygnować.

źródło: theverge.com | zdjęcieetfdailynews.com