WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Agony nie otrzyma łatki usuwającej cenzurę na PCtach

Już od pierwszych zapowiedzi Agony miało pod górkę. Premiera zapowiedziana dwa lata temu na drugi kwartał 2017 była kilkukrotnie przesuwana, a autorzy zostali zmuszeni poddać niektóre elementy cenzurze. Gra ma jednak zadebiutować już jutro i miejmy nadzieję, że będzie to udany debiut.  O tej dziś kilka słów, bo okazało się, że wersję na PCty nie będzie można cofnąć do pierwotnej, brutalnej wersji.

O akcji związanej z przymusową cenzurą wiedzieliśmy już w kwietniu. Wtedy to Agony przedstawiające przerażające widoki piekła od bydgoskiej ekipy zostało podpięte pod kategorię „Adult-Only„, co wiązałoby się z blokadą od Xboxa i Sony na konsolowy debiut. Na to oczywiście żaden twórca tego rodzaju gier nie może sobie pozwolić (choćby ze względu na kampanie na Kickstarterze) i ostatecznie studio Madmind zgodziło się na szereg poprawek. Obiecało jednocześnie fanom, że zaraz po premierze udostępnią specjalnego patcha na PCty, który przywróci pierwotne „obrzydlistwa„.

W ostatnim jednak czasie szef studia, Tomasz Dutkiewicz ujawnił, że ze względów prawnych nie mogą go upublicznić, co tyczy się również oficjalnego ujawnienia zmienionych elementów, ponieważ  „Madmind zostanie zamknięte, jeśli to zrobią„. Nie spotkało się to oczywiście z radością oczekujących na premierę graczy, którzy zarzucają twórcom niedotrzymanie słowa. Trudno jednoznacznie ocenić, czy mają słuszność, bo z jednej strony mamy obietnice sprzed kilkunastu miesięcy, a z drugiej (prawdopodobnie) prawo i umowy z inwestorami.

Ponadto do sieci wpadł dwunastominutowy gameplay przedstawiający początek zabawy w Agony. Jak wrażenia?

Źródło: Discord