Podczas autorskiej konferencji Cloud Next, Google zapowiedziało, że ich programy oparte o sztuczną inteligencję wkrótce staną się o wiele mądrzejsze.

Gigant technologiczny Google zapowiedział swój nowy program zwany Cloud Video Intelligence API. Za pomocą metod deep-learningowych jest on w stanie wykrywać na filmie obrazy i schematy. Jego celem ma być przetworzenie materiału wideo w celu nadania mu odpowiednich słów kluczowych.

Przy użyciu tego algorytmu, gdy będziemy chcieli wyszukać jakiś film w sieci, efekty naszego wyszukiwania będą pojawiać się nie na podstawie pasujących tytułów czy słów kluczowych, ale rzeczywistej zawartości klatek. Po wpisaniu „psy”, pojawią się więc filmy, na których algorytm API rzeczywiście znalazł jakieś czworonożne pociechy. Demo, które pokazano podczas konferencji było w stanie poznać gatunek psa oraz dostrzec, że był on częścią reklamy.

Na tym nie kończą się jednak możliwości API – narzędzie to potrafi wskazać, kiedy dokładnie dany obiekt pojawia się na ekranie i w jakim ma to miejsce kontekście. Cloud Video Intelligence API obsłuży głównie wielkie korporacje medialne, pomagając im lepiej kategoryzować zawartość i nią zarządzać. Program ten jest zaledwie częścią większego programu, jaki firma Larry’ego Page’a nazwała Google Cloud Machine Learning.

źródło: techspot.com | zdjęcie: thetechportal.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!