WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Akcje Ubisoftu drożeją po sukcesie Assassin’s Creed Odyssey

Wygląda na to, że rynek gier to również solidne pole do popisu dla inwestorów. Na nim nie radzi sobie ostatnio najlepiej nasza rodzima spółka CD Projekt, ale tego samego nie można powiedzieć o francuskim studiu. Okazało się bowiem, że akcje Ubisoftu drożeją po sukcesie Assassin’s Creed Odyssey.

Studio Ubisoft możemy kojarzyć głównie z marek Watch Dogs, The Division, Far Cry i właśnie Assassin’s Creed. Francuzi nie radzili sobie wprawdzie najlepiej w ostatnich latach, będąc nieustannym celem hejtu od wielu graczy, ale po premierze udanego AC: Origins oraz Far Cry 5 zdają się odzyskiwać uznanie fanów. Zwłaszcza po klapie Electronic Arts, którzy dziś są zdecydowanie jednym z najmniej lubianych wydawców ze światowej czołówki. Sukces Ubisoftu przypieczętowała właśnie najnowsza odsłona serii „o asasynach” (których swoją drogą w niej zabrakło), podbijając akcje spółki na giełdzie.

Akcje Ubisoftu drożeją po sukcesie Assassin's Creed Odyssey

W momencie pisania tego newsa akcje Ubisoft Entertainment SA są wyceniane na 86,58 euro, notując 3,49% zysku (2,92 euro). Zadziwiające jest jednak to, że taką wartość utrzymała przy ogólnym tąpnięciu na rynku, który zatrząsł w przeciągu ostatnich godzin giełdy na całym świecie. Przyczyniła się do tego wspomniana premiera Assassin’s Creed Odyssey, którego sprzedaż jest z pewnością imponująca. Firma może i nie podała szczegółowych danych, ale stwierdziła, że Odyssey osiągnął rekord na tej generacji konsol. Oznacza to tyle, że przebił w zaledwie tydzień po premierze próg 10 milionów sprzedanych kopii Origins w ciągu 60 dni od premiery.

Czytaj też: Odyssey przewyższa poprzednią odsłonę serii Assassin’s Creed

Źródło: Wccftech
Zdjęcia: Wccftech