Po wielu miesiącach przygody pisarza w zdecydowanie pokręconym świecie cieni i światła w końcu wróciły do sprzedaży na platformach cyfrowej dystrybucji gier.

Zacznijmy może od początku całego incydentu, jaki w maju ubiegłego roku musiało przyjąć do siebie Remedy Entertainment. Studio utraciło wtedy prawa do utworów muzycznych, jakie były obecne w grze, dlatego ta musiała zniknąć ze sprzedaży. Jednak sprawy nie porzucił wydawca Alan Wake, czyli sam Microsoft, któremu ponownie udało się uzyskać wspomniane prawa, co uchroniło Remedy przed wymogiem usuwania elementów ścieżki dźwiękowej z gry. Tak więc właśnie dzisiaj, Alan Wake wrócił i to w jeszcze niższej cenie

Grę kupicie dziś już na platformie Steam oraz GOG w promocyjnej, bo wynoszącej jedynie 11 złotych promocji. Ta potrwa jeszcze kilka dni, choć nadchodzące wyprzedaże z okazji Halloween z pewnością dadzą wydawcy kolejną okazję do ucięcia ceny, co w sumie potwierdziło samo studio w jednym z ostatnich wpisów na Twitterze. Gracze Xbox One muszą się z kolei uzbroić w cierpliwość, ale i tam Alan Wake zawita w przeciągu następnych godzin.

Czytaj też: Powstaje serial w oparciu o grę Alan Wake

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!