Przez kilka ostatnich lat, cyfrowe asystentki stały się coraz bardziej istotne i zarazem popularne, oferując użytkownikom intuicyjne sposoby na interakcję z połączonymi z nimi urządzeniami. Najbardziej udane oprogramowanie z tej kategorii udało się zaoferować Amazonowi i wygląda na to, że zamierza on złączyć siły z Sony.

Stworzona przez Amazona Alexa okazała się dużym sukcesem, choć w większości obsługiwane przez nią urządzenia to te należące do Amazona, takie jak Amazon Echo czy Fire TV. Nie znaczy to jednak, że Alexie nie udało się nigdzie wyemigrować – znajdziemy ją choćby na Huawei Mate 9 czy wkrótce na HTC U11.

Wygląda na to, że ta cyfrowa asystentka znalazła sobie kolejny dom, którym będą telewizory Sony. Niektóre zyskały właśnie możliwość (co prawda w trybie beta) kontroli za pomocą Alexy. Opcje, jakie otwiera przed właścicielami telewizorów japońskiej firmy, są póki co dosyć ograniczone: można je uruchomić lub wyłączyć, zwiększyć głośność lub kanał, a także źródło sygnału – na przykład pomiędzy kilkoma wejściami HDMI. Wydaje się, że sensownym w obecnych czasach byłoby wprowadzenie wsparcia dla kontrolowania aplikacji streamujących, takich jak Netflix. Możliwe, że opcja ta pojawi się z czasem.

Jeśli zastanawia Cię, czy może Twój telewizor Sony będzie mógł się pochwalić współpracą z Alexą, zerknij na powyższą listę modeli oferujących wsparcie dla cyfrowej asystentki.

źródło: neowin.net | zdjęcie: whathifi.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej