WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Amazon bije rekordy swoich kwartalnych przychodów

Amazon to jedna z największych firm na świecie, w rękach której znajduje się najpopularniejszy sklep internetowy. Nic więc dziwnego, że swoimi rekordami w kwestii przychodów chwali się na lewo i prawo.

W grę (jak to zazwyczaj w tym okresie bywa) wchodzą statystyki, jakich dorobiła się firma w drugim kwartale (kwiecień-czerwiec) 2018 rok. Pod kątem finansowym ten był dla przedsiębiorstwa rekordowy, o czym świadczą ujawnione dane. Tak więc tylko w ciągu trzech miesięcy firma dorobiła się dochodu w wysokości 52,9 miliardów dolarów, co zaowocowało przychodem rzędu 2,5 miliardów dolarów. To całe 12 razy więcej, niż wyniki drugiego kwartału z ubiegłego roku, co ogromnie zaskoczyło analityków. Jedni z nich twierdzili, że udziały Amazona będą kosztować 2,5$, a okazało się, że wyniosły zawrotne 5,07$.

A kto to wszystko napędza? Ano około 575700 pracowników, którzy zarządzają nie tylko sklepem, ale również innymi projektami Amazona – np. asystentką „Alexa”, przejmowaniem innych firm (np. Whole Foods Market), czy usług pokroju Boston-based PillPack.

Źródło: Geekwire