WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Amazon chce przejąć sieć kin

Bloomberg donosi, że Amazon prowadzi rozmowy w celu przejęcia sieci kin o nazwie Landmark Theatres. Jest on jednym z kilku potencjalnych nabywców, ale z pewnością ma on największe szanse na taki zakup.

Landmark Theatres zostało założone w 1974 roku i aktualnie należy do 2929 Entertainment, zostało zakupione w 2003 roku za kwotę 80 milionów dolarów i firma chce kina sprzedać, prawdopodobnie za niższą kwotę. W skład Landmark Theatres wchodzi 50 kin głównie w Nowym Jorku, Chicago, Los Angeles i San Francisco. Takie przejęcie nie oznacza więc, że Amazon stanie się jakimś potentatem na rynku, ale z pewnością będzie miał dobrą bazę do wyświetlania swoich autorskich produkcji.

Jeśli dojdzie do transakcji to Amazon będzie także pierwszym studiem, które będzie miało swoje kina. Aktualnie w USA jest prawo zabraniające łączenie tych dwóch rzeczy ale rząd miesiąc temu zapowiedział, że rozważa zniesienie tego zakazu. Możliwe więc, że firma chce szybko z tego skorzystać i zacząć podbijać kolejny rynek.

Amazon zainwestował 1 miliard dolarów w inne firmy

Źródło: https://bgr.com/