WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Amazon daje nam wgląd w przyszłość zakupów sklepowych

Amazon chce pomóc robić zakupy za pomocą smartphone’a. Nie, żeby już tego nie robił, ale oprócz rewolucjonizowania zakupów online, gigant rozpoczyna pracę u podstaw. W poniedziałek firma zaprezentowała Amazon Go, swoją nową koncepcję zakupów w sklepie. Pierwszy taki sklep został otwarty w Seattle, siedzibie Amazona i oferuje śniadanie, obiad, kolację i przekąski.

W sklepach Amazon klienci nie muszą czekać w kolejce lub tradycyjnie pobierać paragonu po skasowaniu zakupów. Nie ma kasjerów, klienci najzwyczajniej w świecie używają nowej aplikacji Amazon Go. Sklep jest obsługiwany przez swoją technologię „Just Walk Out”, która obejmuje podgląd komputerowy połączony z czujnikami, która jest nastawiona na dalszy rozwój.

„Stworzyliśmy najbardziej zaawansowaną na świecie technologię zakupów, dzięki której nie trzeba czekać w kolejce. Dzięki naszemu doświadczeniu „Just Walk Out Shoping”, wystarczy użyć aplikacji Amazon Go, aby wejść do sklepu, wziąć produkty, które chcemy, i gotowe! Nie ma kolejek, nie ma kas fiskalnych „opis projektu czyta.

Póki co, sklep jest otwarty tylko dla pracowników Amazona, którzy uczestniczą w programie badań. Oczekuje się, że otwarcie dla wszystkich na początku przyszłego roku.

Źródło: mashable.com