WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Amazon Echo podsunie Wam w kuchni 60 tysięcy przepisów

Naturalnym środowiskiem dla Amazon Echo – głośnika stworzonego według idei smart-home – wydaje się być kuchnia, w której to Alexa, cyfrowa asystentka, może umilać nam czas puszczając muzykę lub nastawiając alarmy na daną godzinę. Wygląda na to, że wraz z najnowszą aktualizacją, urządzenie Amazona zyskuje nową właściwość, przydatną przy gotowaniu. 

Po pobraniu najnowszej umiejętności Alexy z dedykowanej jej aplikacji na smartfony, inteligentny głośnik staje się zdolny do pomocy nam w kwestii wyboru przepisu na obiad. Dzięki bazie danych zawierającej 60 tysięcy receptur, pochodzących z serwisu Allrecipes, Amazon Echo jest w stanie zażegnać wiele naszych kulinarnych problemów. Możemy zdecydować się na przeglądanie przepisów ze względu na ich nazwę, czas przygotowania czy zawarte składniki, a kiedy się już zdecydujemy, Alexa wytłumaczy nam krok po kroku, jak przygotować dany posiłek.

Z zamieszczonego w artykule materiału nie można wywnioskować wszystkiego, co pragnęłoby się wiedzieć o nowych możliwościach Alexy, jak choćby to, czy jest ona zdolna do selektywnej prezentacji etapów danego przepisu. Każdy, kto choć raz gotował coś bardziej skomplikowanego niż jajecznica, ten wie, że w ferworze gastronomicznej walki, wielokrotnie powraca się do wcześniejszych punktów, czyta kilka następnych, a ten obecny maglowany jest, dopóki nie znamy go na pamięć. Co prawda, w jednym z fragmentów wideo zrelaksowana kobieta prosi Echo o przeczytanie następnego kroku, ale nijak ma się to do prawdziwego obrazu tego, co wyrabia się w kuchni podczas gotowania.

Oczywiście, malkontenci mogliby również zastanawiać się nad wyborem serwisu, którego usługi są wspierane przez Alexę, lecz jest to już kwestia preferencji. Uważam, że nawet jeżeli jesteśmy fanem przepisów z zupełnie innej bazy danych, Alexa i tak powinna nam wielokrotnie uratować tyłek, gdy zupełnie nie mamy pomysłu na posiłek, a zgłodniała rodzina ma wątpliwości, czy pizza szósty dzień z rzędu to taki dobry pomysł.

źródło: theverge.com | zdjęcie: news.softpedia.com