WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Amazon Prime Air w trzynaście minut dokonuje pierwszej dostawy w Anglii

Amerykański gigant handlowy Amazon stoi właśnie na najlepszej drodze, aby spełnić obietnice na temat swojej wyjątkowej usługi Prime Air, za pomocą której paczki miałyby docierać do klientów w maksymalnie trzydzieści minut. 

Pierwszym klientem, któremu przypadł zaszczyt testowania usługi dostawczej Prime Air, był Richard B. mieszkający w Cambridgeshire. Siódmego grudnia, Richard wybrał jeden z tysiąca produktów gotowych do dostawy poprzez Prime Air i po przygotowaniu drona bez żadnej ingerencji człowieka, ten wyfrunął w kierunku klienta. Urządzenie potrzebowało 13 minut, aby osiągnąć jego lokalizację i szczęśliwie dostarczyć paczkę.

Czy imponujące trzynaście minut stanie się w jakiś sposób standardem dla wszystkich? Nie prędko, ale już wkrótce zamiast wracać do miasta po jedną z rzeczy, które zapomnieliśmy kupić, bardziej będzie opłacało się zamówić ją poprzez Prime Air.

Jesteśmy bardzo podekscytowani Prime Air – systemem dostawczym od Amazona zaprojektowanym, aby klienci otrzymywali swoje paczki w mniej niż 30 minut dzięki wykorzystaniu dronów. Prime Air ma ogromny potencjał, aby podnieść jakość usług, które aktualnie świadczymy milionom użytkowników na całym świecie.

Nie da się wzbraniać przed faktem, że latające na wysokości 120 metrów Prime Air’y, zdolne do przewożenia 2,5 kilograma ładunku, są przyszłością błyskawicznej sprzedaży wysyłkowej. Myślicie, że prędko doczekamy się takich rewelacji w Polsce?

źródło: eteknix.com | zdjęcie: amazon.com